MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Czarnem dzieci uczyły się wymyślać i opowiadać bajki – świetnie im szło!

Małgorzata Chojnicka
Małgorzata Chojnicka
W świetlicy w Czarnem w gm. Wielgie, w ramach projektu „Magiczna moc bajek”, odbyły się kreatywne warsztaty z opowiadania wymyślonych historii.
W świetlicy w Czarnem w gm. Wielgie, w ramach projektu „Magiczna moc bajek”, odbyły się kreatywne warsztaty z opowiadania wymyślonych historii. Małgorzata Chojnicka
W świetlicy w Czarnem w gm. Wielgie, w ramach projektu „Magiczna moc bajek”, odbyły się kreatywne warsztaty z opowiadania wymyślonych historii. Poprowadził je Michał Malinowski, kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO - Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

W świetlicy w Czarnem w gm. Wielgie, w ramach projektu „Magiczna moc bajek”, odbyły się kreatywne warsztaty z opowiadania wymyślonych historii. Poprowadził je Michał Malinowski, kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO - Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość” realizuje projekt „Magiczna moc bajek”. To efekt współpracy z Dyskusyjnymi Klubami Książki, które działają w gminie Wielgie. Jego uczestnikami są dzieci. W poniedziałek miały okazję wziąć udział w warsztatach, które poprowadził Michał Malinowski. Jest on kustoszem, a zarazem pomysłodawcą i założycielem MuBaBao-Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie koło Warszawy.

- Nasz gość oczarował po prostu uczestników naszych warsztatów – mówi Katarzyna Kwiecińska, wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość”. – To pisarz, pedagog i podróżnik, a przede wszystkim autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji. Dzieci słuchały go z zapartym tchem.

Druga część warsztatów polegała na zbudowaniu z klocków modelarskich MuBaBaO najprzeróżniejszych przedmiotów. W tym zadaniu jedyną instrukcją była własna wyobraźnia. Można było pójść na całość i popuścić wodze fantazji. Powstały niesamowite modele, które stały się punktem wyjścia do kolejnych opowieści. Musieli je wymyśleć na poczekaniu ich twórcy. Nie było to łatwe zadanie! Iluż dorosłych ma problem z publicznymi wystąpieniami i kiedy ma coś powiedzieć do większej grupy osób, to paraliżuje ich strach. Jednak uczestnicy zajęć poradzili sobie śpiewająco. Zbudowane przez nich pojazdy miały nawet brać udział w wyścigach na … Księżycu.

Z kolei w minioną niedzielę odbył się wyjazd do teatru. Dzieci wybrały się na premierę „Kapelusza Pani Wrony” w Baju Pomorskim w Toruniu. To bardzo zabawna, ale zarazem pouczająca opowieść, która od jakiegoś czasu jest szkolną lekturą.

Trwa głosowanie...

Czy wypożyczasz książki w bibliotece?

Na realizację projektu „Magiczna moc bajek” Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość” otrzymało mikrodotację w ramach projektu Inicjuj z FIO 3.0. To efekt ścisłej współpracy z grupą nieformalną, wywodzącą się z Dyskusyjnych Klubów Książki, które działają w gminie Wielgie jako jedyne w powiecie lipnowskim. Trzy panie wpadły na pomysł, by zachęcić młodych ludzi i do czytania bajek, i do ich opowiadania.

Projekt składał się z trzech działań – warsztatów teatralnych, kreatywnego opowiadania i wyjazdu do teatru. Operatorem projektu jest Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok, z siedzibą w Toruniu. Operator wraz ze Stowarzyszeniem Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica poprzez ten projekt wzmacnia aktywność oraz potencjał ludzki i infrastrukturalny młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych z województwa kujawsko-pomorskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trwa okres lęgowy bocianów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lipno.naszemiasto.pl Nasze Miasto