Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 11min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Przegląd tygodnia w Lipnie, najważniejsze wydarzenia od 3.05 do 9.05.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Lipna nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Lipna nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Lipna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.05 a 9.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „W Lipnie spadnie deszcz. Kiedy będzie padać? Prognoza opadów dla Lipna”?

Przegląd tygodnia Lipno od 3.05 do 9.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 W Lipnie spadnie deszcz. Kiedy będzie padać? Prognoza opadów dla Lipna

W poniedziałek w Lipnie można spodziewać się opadów deszczu. W Lipnie prawdopodobieństwo opadów na 11.05.2020 wynosi 100%. Deszcz zacznie padać już 10.05.2020. Najbardziej deszczowym dniem ma być poniedziałek 11.05.2020. Może spaść 17 mm deszczu. Lepiej noś ze sobą parasol.

📢 Kujawsko Pomorskie koronawirus: liczba osób w kwarantannie [powiaty, miasta oficjalne dane - 8.05.2020]

Kujawsko Pomorskie - koronawirus. 571 przypadków zarażenia koronawirusem w naszym województwie. Raport na temat województwa Kujawsko-Pomorskiego. Oficjalne informacje od wojewody kujawsko-pomorskiego na temat liczby osób w kwarantanni: powiaty, miasta.

📢 Tragiczny wypadek na DK 10 w Skępem powiecie lipnowskim. Nie żyje motocyklista

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w powiecie lipnowskim.

Tygodniowa prasówka 3.05-9.05.2020 Lipno: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Lipnie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 KPP w Lipnie ma nowy samochód. Dacia Duster w użyczeniu od starosty lipnowskiego [zdjęcia]

Komenda Powiatowa Policji w Lipnie otrzymała w piątek w użyczenie samochód marki Dacia Duster. Nieoznakowany radiowóz przekazał mundurowym starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.

📢 Grand Press Photo 2020! Zobacz nominowane zdjęcia w polskim konkursie fotografii prasowej. Mamy nominacje w kategorii ludzie!

Jury XVI edycji Grand Press Photo nominowało do finału konkursu 266 zdjęć 61 autorów. Wśród nich fotoreporterzy na co dzień pracujący w naszych gazetach, należących do Polska Press Grupy - nominowana jest Karolina Misztal z "Dziennika Bałtyckiego" za zdjęcie z obchodów 39. rocznicy podpisania gdańskich porozumień sierpniowych oraz Łukasz Gdak z "Głosu Wielkopolskiego" za zdjęcie z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości wręczenia medali za organizację obchodów 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Ich zdjęcia prezentujemy na początku galerii.
W tegorocznej edycji GPP w jury zasiadają: Pieter Ten Hoopen, Beata Łyżwa-Sokół, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz. 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne w kategoriach głównych oraz dwa zdjęcia pojedyncze i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland zostały przez nich nominowane do finału konkursu GPP.
Na nominowane prace po raz pierwszy mogą głosować widzowie - autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma Nagrodę Internautów.
Zwycięzców poznamy 13 maja.

Zobacz galerię nominowanych zdjęć!

📢 W GOK w Tłuchowie produkują magnesy, kubki i talerzyki z gliny. To ręcznie robione cudeńka

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Tłuchowie się nie nudzą. Choć instytucje kultury są zamknięte przez koronawirusa, to w Tłuchowie rozpowszechnianie kultury jest na najwyższym poziomie. Co tym razem przygotowali?

📢 Przedszkola miejskie w Lipnie. Wiemy, kiedy zostaną otwarte

Żłobki i przedszkola mogą być czynne. Rząd odmraża gospodarkę, chce, by rodzice wracali do pracy. Ostateczną decyzję podejmują organy prowadzące. Jak sytuacja wygląda w Lipnie?

📢 Rośliny, które odstraszają komary. Rabata, że komar nie siada. Posadź te rośliny, a odstraszysz komary

Muchy i komary to najmniej przyjemny aspekt ciepłych dni. Zanim przejdziemy do eksterminacji, spróbujmy je odstraszyć. Może na początek estetycznie: kwiatem? Polecamy ładne i pożyteczne rośliny, których komary i muchy nie znoszą.

📢 Kasztany kwitną, a ławki puste. Jak kiedyś wyglądały egzaminy dojrzałości w Polsce? Matura na starych fotografiach

Polscy maturzyści zdają egzamin dojrzałości od XIX wieku. W 2020 roku pierwszy raz od wielu lat matury nie odbędą się wraz z zakwitnięciem kasztanowców. Ze względu na bezpieczeństwo maturzystów i osób odpowiedzialnych za przygotowanie egzaminów podczas pandemii COVID-19, rząd zapowiedział zmianę terminu. Sale, w których miały odbywać się egzaminy, są dziś puste. Jak wyglądały 100 lat temu?

📢 Wszystkie ręce do maszyn. Panie z Turzy Wilczej i Mokowianki walczą z koronawirusem

Panie z KGW „Mokowianki” oraz Stowarzyszenia „Nowoczesna Gospodyni” w Turzy Wilczej szyją maseczki. Jedne dla włocławskiego szpitala, drugie dla mieszkańców. Każda wkłada serce w swoją pracę.

📢 Dzieci uczą się w domach, a rodzice z nimi. Ratują się programami edukacyjnymi i e-szkołą

Do 24 maja zawieszone są zajęcia w szkołach i uczelniach wyższych. Dzieci uczą się w domu. Rodzice już nie mają siły, więc korzystają z pomocy.

📢 Wakacje 2020 zagranicą: czy urlop w Turcji, Grecji, Chorwacji jest możliwy? Strefy wolne od koronawirusa i zaświadczenia o stanie zdrowia

Wakacje 2020 są stracone? Nie wszystkie popularne wśród turystów kraje tak uważają. Pewne jest jednak to, że straty w turystyce będą ogromne. Czy mimo pandemii koronawirusa są jakieś szanse na wakacje w Turcji, Grecji i innych krajach, do których dotąd wybieraliśmy się na urlop? Sprawdziliśmy, gdzie być może będzie możliwy wyjazd na wakacje jeszcze tego lata, a gdzie trzeba będzie przełożyć urlop na później.

📢 Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego przyznał pieniądze dla klubów sportowych na 2020 rok [lista, kwoty]

Kluby z Kujawsko-Pomorskiego z marszałkowskimi grantami na szkolenia sportowe. Zarząd województwa podzielił wsparcie dla stowarzyszeń i klubów sportowych w ramach otwartego konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. Sprawdźcie ile dostaną poszczególne kluby.

📢 Polska jednym z 3 krajów UE, w których epidemia nie ustaje. W innych państwach koronawirus słabnie

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób przeanalizowało dane dotyczące zakażeń koronawirusem z poszczególnych krajów Unii Europejskiej oraz z Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje, w większości państw SARS-CoV-2 ustępuje. Tylko w 4 krajach – w tym niestety w Polsce – epidemia utrzymuje się na tym samym poziomie. W Bułgarii koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej. U nas skokowego wzrostu zakażeń nie ma, ale ciągle koronawirus nie chce odpuścić.

📢 Jak nie zachorować na raka? Światowa Organizacja Zdrowia podała 12 zaleceń

Każdy może zachorować na raka. Niektórzy jednak, z powodu swojego stylu życia mają znacznie większe ryzyko rozwoju tej choroby niż inni. Wiadomo, co może zwiększać lub zmniejszać to niebezpieczeństwo, lecz wciąż jeszcze nie wiemy, które osoby narażone na czynniki rakotwórcze na pewno zachorują na raka. Nie ulega jednak wątpliwości, że połowy zachorowań na nowotwory można uniknąć dzięki stosowaniu się do wskazówek zawartych w Europejskim kodeksie walki z rakiem. Zobaczcie najnowsze wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia>>>

📢 Zbierają pieniądze na zakup sprzętu dla ratowników medycznych z Lipna

Od kilku tygodni trwa internetowa zbiórka dla lipnowskich ratowników medycznych. Już za zebrane pieniądze udało się kupić trochę potrzebnego sprzętu. Pieniądze można jeszcze wpłacać, bo potrzeb jest znacznie więcej.

📢 Tych partii leków nie zażywaj. Mogą być niebezpieczne - zostały wycofane przez GIF

W ostatnich tygodniach Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzje o wycofaniu leków. Jakich leków nie powinniśmy zażywać i jakie są powody wycofania? Sprawdźcie.

📢 Nie wszyscy stosują się do zakazów związanych z koronawirusem. Policjanci interweniują, są już pierwsze wyroki sądu

Nie wszyscy stosują się do zakazów związanych z koronawirusem. Lipnowska policja złożyła już 40 wniosków o ukaranie do sądu. Są już pierwsze wyroku, grzywny i mandaty!

📢 Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Obrona Cywilna Wokół Nas" 2020 rozstrzygnięty [zdjęcia, wyniki]

28 kwietnia odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Obrona Cywilna Wokół Nas", który w roku 2020 przebiegał pod hasłem: "112 – RATUJĘ, POMAGAM, NIE BLOKUJĘ". Konkurs został zorganizowany przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza i przeprowadzony przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

📢 W Kikole skromnie świętowali rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zdjęcia z uroczystości

W gminie Kikół obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przebiegły bez udziału mieszkańców regionu, inaczej niż w latach ubiegłych, ale uroczyście i w zgodzie z pozytywnym przesłaniem tego święta.
Uroczystości w Kikole ograniczyły się do odśpiewania hymnu oraz złożenia wieńców, oddzielnie przez każdą delegację. Władze samorządowe powiatu lipnowskiego, gminy Kikół, ksiądz kanonik parafii Św. Wojciecha w Kikole oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy Kikół złożyli kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym walczących w obronie Ojczyzny.

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3