Piłkarki z Mustanga na boisku w Teodorowie zafundowały kibicom prawdziwy horror! [zdjęcia]

Małgorzata Chojnicka
Drużyna seniorska kobiet UKS Mustang Wielgie podejmowała u siebie Juventus Women Toruń. O wyniku spotkania zdecydowały ostatnie minuty meczu. Ostatecznie Mustang zwyciężył 5:4. Małgorzata Chojnicka

Smaki Kujaw i Pomorza - sezon 4 odcinek 12

od 16 lat

Drużyna seniorska kobiet UKS Mustang Wielgie na stadionie w Teodorowie podejmowała Juventus Women Toruń. To był bardzo ważny mecz w rundzie wiosennej IV ligi kobiet.

– Rundę wiosenną zakończyliśmy na drugim miejscu – mówi Michał Ziemiński, trener UKS Mustang Wielgie. – Teraz zrobimy przerwę w treningach, by w sierpniu rozpocząć przygotowania do rundy jesiennej.

Mecz z Juventusem był prawdziwym dreszczowcem. Piłkarki z obu drużyn walczyły o każdą piłkę. Dwa gole dla Mustanga zdobyła Ewelina Czubakowska, a jeden celny strzał zaliczyła Magdalena Żebrowska. O wyniku spotkania zadecydowało ostatnie pięć minut! Najpierw Monika Pikos doprowadziła do remisu 4:4, a następnie ze snajperską precyzją posłała piłkę do bramki w rzucie karnym. To dało zwycięstwo gospodyniom!

- Emocje po meczu długo trzymały – dzieli się swoimi wrażeniami Ewelina Czubakowska, która ma na swoim koncie w tej rundzie aż 11 goli. - Jestem dumna, że drużyna zagrała do końca i wywalczyła zwycięstwo. Było bardzo ciężko, a każda z nas dała z siebie wszystko. Otrzymałyśmy też duże wsparcie od dziewczyn z ławki rezerwowych oraz od kibiców.

UKS Mustang Wielgie to drużyna, z którą zawsze trzeba się liczyć. Rundę jesienną 2021/22 IV ligi kobiet kujawsko-pomorską wygrała. Teraz na sześć rozegranych spotkań wygrała cztery, a raz zremisowała. Jeden mecz oddała walkowerem. Rundę wiosenną zakończyła z 26 punktami. Zwycięska drużyna KKP Bydgoszcz zdobyła 28 punktów.

W drużynach seniorskich grają dziewczęta od 15 roku życia. Piłka nożna w ich wykonaniu jest nie mniej widowiskowa od tej męskiej. Przeprowadzają równie widowiskowe akcje i celnie strzelają bramki. Piłkarki z Wielgiego świetnie sobie radziły w III lidze i w końcu awansowały do II ligi. Obecnie, po istotnej reorganizacji piłki kobiecej grają w IV lidze i są liczącym się ośrodkiem w kraju. W Mustangu grają zarówno uczennice, jak i studentki i panie realizujące się zawodowo. Na boisku i poza nim tworzą zgrany zespół. Tu różnica wieku nie gra roli, bo łączy je miłość do piłki.

– Razem z seniorkami trenują już młodsze dziewczęta – wyjaśnia Michał Ziemiński. – W ten sposób przygotowują się do gry w lidze. Mam uczennice, które są w reprezentacji województwa. Bierzemy też udział w rozgrywkach futsalu. W naszej piłce w Wielgiem naprawdę dużo się dzieje, a wszystkie zwycięstwa okupione są ciężką pracą na treningach.