Wyniki 3. kolejki VII edycji Choceńskiej Ligi Futsalu [zdjęcia]

Wojciech Nawrocki
W niedzielę 4 grudnia 2016r w Choceńskiej Lidze Futsalu rozegrano 3. kolejkę spotkań w I i II lidze, w której strzelono 121 gole.

W niedzielnej kolejce sędziowie w dwóch ligach pokazali łącznie - 9 żółtych kartek i jedną czerwoną, którą został ukarany za niesportowe zachowanie piłkarz II ligowej drużyny Zjednoczeni Czerniewice - Marcin Zbonikowski. Było to w 30 minucie meczu z drużyną Strażak Nakonowo Stare, ostatecznie zakończonym zwycięstwem drużyny z Czerniewic 8:4.

W pierwszej lidze strzelono 48 goli, gra w porównaniu do 2. kolejki lekko się zaostrzyła, gdyż sędziowie ukarali 6 piłkarzy żółtymi kartkami. Hitem kolejki było zapowiadane spotkanie pomiędzy zeszłorocznym mistrzem ligi Galacticos Izbica, a wicemistrzem Agrofarma Gołaszewo. Jak pisałem w poprzedniej relacji, moja drużyna miała coś sobie do udowodnienia za przegrany finał. Tak też się stało. Od pierwszego gwizdka sędziów ruszyła do szybkich kontrataków. Po kilku minutach dobrej gry wynik spotkania w 5 minucie otworzył najskuteczniejszy strzelec - Paweł Komorowski, który do przerwy ustrzelił hat tricka. Minutę później na 2:0 podwyższył Paweł Nitecki. Kolejne dwie minuty i kolejne zabójcze kontry, po których padły trzy kolejne gole. Na 3:0 w 13 minucie gola strzelił Paweł Behlke, w tej samej minucie na 4:0 podwyższył Paweł Komorowski, który w 14 minucie dołożył kolejnego gola na 5:0. W 16 minucie kontaktową bramkę na 5:1 strzelił Bartłomiej Mielczarek, najskuteczniejszy w tym spotkaniu piłkarz Galacticos. Tak, więc do przerwy Agrofarma pewnie prowadziła 5:1.

Po zmianie stron, o dziwo do ataku ruszyli piłkarze z Izbicy Kujawskiej. W odstępie dwóch minut dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mielczarek, doprowadzając do wyniku 5:3. Zabawa moich podopiecznych wprowadziła nerwowość w drużynie, przez którą niepotrzebnie straciliśmy tak szybko dwie bramki. Ale po małej reprymendzie dla piłkarzy, wszystko wróciło do normy. Od tego momentu na boisku istniała tylko jedna drużyna – Agrofarma Gołaszewo. W 25 minucie na 6:3 podwyższył Paweł Behlke. Kolejne bramki strzelili: w 30 minucie na 7:3 Daniel Komorowski. W 34' jego brat Paweł Komorowski na 8:3, a wynik ustalił w 37 minucie Paweł Behlke. Tak, więc Agrofarma zasłużenie zrewanżowała się Galacticos za przegraną w meczu decydującym o tytule mistrza VI edycji ChLF w Choceniu. Wynik tej konfrontacji mógł być zdecydowanie wyższy dla mojej drużyny, ale gra pod publikę kończyła się przeważnie stratą piłki lub bramki w tzw. 100% sytuacjach, lub na przeszkodzie stawały słupki czy bramkarz. Ale, najważniejsze, że rewanż w pełni się udał.

W drugim jakże ciekawym i emocjonującym meczu spotkały się drużyny: Batory Borzymie z ZS CKR Kowal. Wynik spotkania już w 6 minucie dla Batorego otworzył Arkadiusz Jóźwiak, który w 11 minucie podwyższył na 2:0. Lecz w ciągu dwóch minut do remisu doprowadzili: w 14' Kacper Ciesielski, a w 15' Jarosław Tomaszewski. Przed przerwą po raz trzeci Arkadiusz Jóźwiak wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 3:2. Pierwsza połowa była dobrym widowiskiem, zaciętym, nawet można rzecz, na pograniczu ostrych zagrań, ale sędziowie nie musieli dyscyplinować kartkami piłkarzy.

Inaczej gra się potoczyła w drugiej odsłonie. Od początku było więcej nieczystych zagrań, fauli, za które aż trzech piłkarzy zobaczyło żółte kartki, dwóch z Borzymia i jeden z Kowala. Jednak kolejne bramki strzelali podopieczni Rafała Jankowskiego. Na 3:3 wyrównał w 25 minucie Dariusz Zwoliński. W 28 minucie wyprowadził drużynę z Kowala na prowadzenia Kacper Ciesielski. Minutę później podwyższył na 5:3 Filip Frank, który w 32 dołożył szóstego gola dla swojej drużyny. Jednak ostatnie słowo należało do piłkarzy z Batorego. W 34 minucie Marcin Adamowski strzelił gola na 6:4, a wynik ustalił w ostatniej minucie Michał Dziedzic-Kamiński. Tak, więc po bardzo dobrym, szybkim i zaciętym widowisku, drużyna z Kowala pokonał jedną bramką Batorego Borzymie. W pozostałych spotkaniach uzyskano następujące wyniki.

Wyniki 3. kolejki w I lidze:
ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk – MS-BUD Włocławek 8:5 (4:4)
Saniko Włocławek – Prestige Włocławek 10:4 (5:2)
Batory Borzymie – ZS CKR Kowal 5:6 (3:2)
Agrofarma Gołaszewo - Galacticos Izbica 9:3 (5:1)

Wyniki 2. kolejki

W sobotę 3. kolejkę rozegrała również II liga, w której strzelono łącznie – 73 goli. Sędziowie pokazali 3 żółte kartki i jedna czerwoną, jak pisałem wyżej, otrzymał ją Marcin Zbonikowski z Zjednoczonych Czerniewice. W tej kolejce padł rekord strzelonych goli w spotkaniu drużyn: Vixa Team – Unia Choceń – Trampkarze 27:1. Do przerwy trampkarze Unii przegrywali aż 16:0. Po trzech kolejkach na czele II ligi z kompletem punktów są już tylko dwie drużyny, Vixa Team i Kujawiak Kruszyn, które dzieli między sobą lepsza różnica bramek.

Wyniki 3. kolejki:
Vixa Team – Unia Choceń – Trampkarze 27:1 (16:0)
Chodeczek – Optymiści 8:3 (2:2)
Choceniacy – OUTSIDERZY 1:7 (0:3)
Extreme – Kujawiak Kruszyn 4:5 (4:4)
FOL MAX – MVP Squad 4:1 (0:1)
Zjednoczeni Czerniewice – Strażak Nakonowo Stare 8:4 (6:0)

- 11

Już w najbliższą sobotę 10 grudnia 2016 roku od godz. 11:30 początek rozgrywek 4. kolejki II ligi oraz od godz. 14:30 w I lidze, na które w imieniu organizatorów zapraszam wszystkich sympatyków futsalu do hali GOSiR w Choceniu. Niewątpliwie szlagierem kolejki będzie spotkanie lidera Saniko Włocławek z Galacticos Izbica Kujawska. Drugim ciekawym spotkaniem z pewnością będzie rywalizacja ekipy ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk z Batorym Borzymie, która ostatnie swoje spotkanie przegrała jedną bramką z ZS CKR Kowal. Z pewnością będzie chciała się zrehabilitować przed licznie zebraną w hali grupą swoich fanów. W trzecim ważnym dla układu tabeli spotkaniu Agrofarma Gołaszewo zmierzy się z drużyną ZS CKR Kowal.