Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Peugeot potrącił przechodzącego przez pasy mężczyznę na Kilińskiego w Lipnie

OPRAC.: GM
Wideo
od 16 lat
Na ulicach Lipna i powiatu lipnowskiego odbyła się akcja "Bezpieczny Pieszy", mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z KPP Lipno, wykorzystując nowoczesne technologie w postaci policyjnego drona, dokładnie obserwowali zachowanie kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Niestety, pomimo zaawansowanej technologii, nie udało się uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze. Doszło też do potrącenia na pasach.

Wykorzystanie drona przez policję w Lipnie to krok naprzód w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych. Dzięki lotniczym obserwacjom, funkcjonariusze mogli z łatwością zidentyfikować i udokumentować wykroczenia kierowców, które często pozostają niezauważone podczas tradycyjnych patroli.

Film z drona ujawnił kilka przypadków nieprzestrzegania przepisów, w tym wyprzedzanie w rejonie przejść dla pieszych, co jest wykroczeniem zagrożonym mandatem w wysokości 1500 złotych i 15 punktami karnymi.

Mimo zaangażowania policji, w Lipnie doszło do potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych.

Kierująca peugeotem, nie zachowując należytej ostrożności, potrąciła mężczyznę przechodzącego przez pasy na ulicy Kilińskiego. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń - mówi kom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie.

Ten incydent jest przypomnieniem o konieczności ciągłej uwagi zarówno ze strony kierowców, jak i pieszych. W trakcie akcji "Bezpieczny Pieszy", policjanci odnotowali również inne wykroczenia, takie jak przekroczenie jezdni w miejscu niedozwolonym czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszym, co skutkowało wystawieniem 25 mandatów karnych oraz wielokrotnym pouczaniem uczestników ruchu.

Policjanci odnotowali także, dwukrotnie, przekroczenie jezdni w miejscu niedozwolonym i poruszanie się przez pieszego niewłaściwą stroną drogi, 13 razy kierujący nie ustąpili pieszym pierwszeństwa, 25 razy przekraczali prędkość w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci wypisali w tym dniu 25 mandatów karnych i kilkanaście razy pouczali pieszych i kierujących.

Policja w Lipnie apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów. Bezpieczeństwo na drodze jest wspólną odpowiedzialnością, a nowoczesne metody monitorowania, takie jak użycie drona, mają na celu przede wszystkim edukację i prewencję, a nie karanie. Policja w Lipnie będzie kontynuować działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, mając nadzieję na zmniejszenie liczby wypadków i wykroczeń na drogach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lipno.naszemiasto.pl Nasze Miasto