Uroczystości odbyły się w środę 8 maja w Łagiewnikach przy pomniku upamiętniającym pomordowanych przez Niemców mieszkańców z gromady Dobrzyń nad Wisłą i Chalin.

W obchodach udział wzięli: Piotr Wiśniewski, burmistrz miasta i gminy Dobrzyń nad Wisłą, radni, strażacy, członkowie rodzin zamordowanych w lesie łagiewnickim, a także uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Chalinie oraz delegacje ze szkół gminy Dobrzyń mad Wisłą.

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej prezentacji historycznej, którą wygłosił Kazimierz Żołnowski. Krótką modlitwę w intencji pomordowanych odmówił ksiądz Zbigniew Milczarek.

Występ wokalno-artystyczny przed pomnikiem zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chalinie. Na zakończenie delegacje złożyły kwiaty w hołdzie pomordowanym.

Wideo. Agro Pomorska odcinek 61,


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!