Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malowali ptaki łowne. Koło Łowieckie "Żubr" zorganizowało konkurs plastyczny na dzieci z gminy Kikół [zdjęcia, wyniki]

Małgorzata Chojnicka
Małgorzata Chojnicka
Konkurs plastyczny „Ptaki łowne” został zorganizowany przy współpracy z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Kikole oraz Gminną Biblioteką Publiczną i Ośrodkiem Kultury Gminy Kikół.
Konkurs plastyczny „Ptaki łowne” został zorganizowany przy współpracy z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Kikole oraz Gminną Biblioteką Publiczną i Ośrodkiem Kultury Gminy Kikół. Nadesłane
Koło Łowieckie nr 144 „Żubr” od lat organizuje konkursy z nagrodami dla uczniów w gminie Kikół, na terenie której ma swoje obwody łowieckie. Zachęca ich w ten sposób do zainteresowania się przyrodą najbliższą.

Zobacz wideo: 500 plus. Od lutego 2022 nowy nabór - wnioski tylko online

od 16 lat

Koło Łowieckie nr 144 „Żubr” stara się zachęcać młodszych i starszych uczniów do zainteresowania się przyrodą, która jest wokół nas. Nawet małe dzieci doskonale wiedzą, jak wyglądają egzotyczne papugi czy kanarki, ale już z rozpoznaniem kuropatwy czy samicy bażanta mogą mieć problem. Aby temu zaradzić, organizowane są takie konkursy. To najlepszy sposób, by zachęcić uczniów do obserwowania ptaków, oglądania albumów przyrodniczych lub przeglądania stron internetowych.

Konkurs plastyczny „Ptaki łowne” został zorganizowany przy współpracy z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Kikole oraz Gminną Biblioteką Publiczną i Ośrodkiem Kultury Gminy Kikół. Rozdanie nagród odbyło się w sali widowiskowej. Konkurs był skierowany do kikolskich uczniów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Nad realizacją konkursu czuwały nauczycielki Renata Górska i Anna Kroplewska. W konkursie wzięło udział 36 uczniów i każdy z nich otrzymał nagrodę.

- Myśliwym jestem od blisko 40 lat – mówi Józef Predenkiewicz, wójt gminy Kikół, a zarazem łowczy Koła Łowieckiego nr 144 „Żubr”. – Poprzez organizowanie takich akcji chcemy pokazać, na czym polega łowiectwo. W tej chwili funkcjonuje wiele krzywdzących stereotypów na temat myśliwych. Łatwo jest krytykować, nie mając pojęcia o racjonalnej gospodarce łowieckiej. Jej prowadzenie wymaga naprawdę dużo pracy. W mojej rodzinie nikt wcześniej nie polował, ale moi koledzy z pracy byli myśliwymi. Tak się zaczęła moja przygoda.

W kategorii klas 0 – III zwyciężyli ex aequo Otylia Opuszyńska i Antoni Będlin, drugie miejsce zajęła Agata Świdurska, trzecie miejsca: Miłosz Dąbrowski i Dorian Łukiewski. Wyróżniono: Mateusza Mazurkiewicza, Adama Błaszkiewicza i Maję Urbańską.W kategorii klas IV – VIII pierwsze miejsce zajęła Zofia Chmielewska, drugie Maciej Baranowski, a trzecie Nikola Grabowska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na lipno.naszemiasto.pl Nasze Miasto