Lipno. Zawodnicy z klubu karate zdobyli kolejne medale. Mają kolejnego mistrza!

Ewelina Fuminkowska
Zawodnicy lipnowskiego klubu karate idą jak burza.
Zawodnicy lipnowskiego klubu karate idą jak burza. Nadesłane
Kolejnym sukcesem mogą pochwalić się zawodnicy Lipno-wskiego Klubu Kyokushin Karate. Podopieczni Pawła Olszewskiego podczas zawodów z Bydgoszczy wywalczyli kolejne, zlote medale.

W V Turnieju Karate Kyokushin Young Oyama”s Cup w Bydgoszczy wzięli udział podopieczni sensei Pawła Olszewskiego z Lipnowskiego Klubu. Zdobyli aż siedem medali - cztery złote, srebrny oraz dwa brązowe. Drużynowo wywalczyli trzecie miejsce.

Szymon Majewski zdobył dwa złote medale - w konkurencji kumite juniorów -75 kg oraz w kata. Bartek Prażniewski wywalczył złoto w kumite kadetów + 50 kg, natomiast Marta Majewska złoto w kata młodziczek oraz brąz w kumite młodziczek -45 kg. Tym razem Zuzia Sądej otrzymała srebro w kumite juniorek młodszych +55 kg, a Kasia Gabrychowicz brąz w kumite juniorek młodszych -55kg. To nie jest największy sukces Katarzyny.

W połowie listopada, podczas Mistrzostw Polski w Katowicach, Kasia została Mistrzynią Polski juniorek młodszych w kumite -50. Zawodniczka z Lipna stoczyła pięć walk, z czego dwie pierwsze wygrała przed czasem. Z lipnowskiego klubu wystąpiła również Zuza Sądej (kategoria juniorek młodszych w kumite +55 kg), która wygrała swoją pierwszą walkę, a drugą przegrała po dogrywce. W kata seniorek wystąpiła także Angelika Sielczak, zajmując dziewiąte miejsce na dziewiętnaście zawodniczek.