Lipno. Sukces karateków z Lipna! Zdobyli trzecie miejsce podczas Mistrzostw [Zdjęcia]

Ewelina Fuminkowska
Kolejnym, wspaniałym występem mogą pochwalić się zawodnicy Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate. Tym razem zdobyli drużynowo trzecie miejsce na Mistrzostwach w Kożuchowie. Sukces jest ogromny, bo na zawody przyjechało 18 drużyn z całej Polski. Nadesłane

Ponad 240 zawodników z 18 klubów z całego kraju rywalizowało podczas Otwartych Mistrzostw w Kożuchowie. Z
Lipna na zawody pojechało dziesięciu karateków, ale umiejętności zapewniły im wysokie wyniki. Dzięki temu podopieczni sensei Pawła Olszewskiego zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

• Bartosz Prazniewski w konkurencji kata młodzików
  • Maja Górczyńska w kata kadetek, która debiutowała w tych zawodach.

- Na wielkie uznanie zasługuje również debiut Natalii Pawłowskiej, która mimo bardzo krótkiego stażu treningowego
świetnie zaprezentowała się podczas kumite bez kontaktu. Wynik po pierwszej walce wynosił dwa do dwóch, po czym wyrównana dogrywka z punktacją również dwa do dwóch, zakończyła się wskazaniem przeciwniczki Natalii. Zarówno Maja Górczyńska, jak i Natalia zaledwie od kilku miesięcy trenują pod okiem sensei Angeliki 1 Dan i już wracają z medalami - powiedział Paweł Olszewski, trener Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate.