Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dariusz Gulcz wystawi swoje prace w MCK Lipno

Renata Kudeł
W lipnowskim MCK, w sali kameralnej, od piątku 16 bm. można będzie oglądać prace Dariusza Gulcza. Tytuł wystawy:  "Oblicza portretu".
W lipnowskim MCK, w sali kameralnej, od piątku 16 bm. można będzie oglądać prace Dariusza Gulcza. Tytuł wystawy: "Oblicza portretu". Wojciech Alabrudziński
W lipnowskim MCK, w sali kameralnej, od piątku 16 bm. można będzie oglądać prace Dariusza Gulcza. Tytuł wystawy: "Oblicza portretu".

Miejskie Centrum Kulturalne organizuje 16 bm. początek o godz. 17, wernisaż artysty plastyka Dariusza Gulcza. Wystawa „Oblicza portretu” czynna będzie do 14 października.

Dariusz Gulcz urodził się 28 grudnia 1962 roku w Lipnie. Uczył się w lipnowskiej „trójce”, a następnie w Liceum Ogólnokształcącym o profilu matematyczno – fizycznym. Po maturze pracował w szpitalu jako sanitariusz. W latach 1982-1984 pełnił służbę wojskową w II Warszawskim Pułku Pontonowym, gdzie był dowódcą drużyny Szkoły Podoficerskiej i pomocnikiem dowódcy plutonu jako saper-miner. Po ukończeniu służby wojskowej zawarł związek małżeński z Marzeną Marią Kaczorowską. Ma dwóch synów.

[zaj_kat]Pracował również jako drwal w Nadleśnictwie Dobrzejewice, następnie rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej w Trutowie. W latach 1990/91 pełnił w tej szkole funkcję dyrektora szkoły. W tym samym czasie był instruktorem tańca w PDK-u w Lipnie. W 1991 roku ukończył studia magisterskie na kierunku artystyczno – pedagogicznym na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, w pracowni profesora Kaczmarskiego z wynikiem bardzo dobrym. Od 1 września 1991 roku rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej Nr 3 w Lipnie ucząc j.polskiego i plastyki.

Zgodnie z zainteresowaniami i potrzebami szkoły dokształcał się na różnych kursach udoskonalających i ukończył studia podyplomowe w zakresie muzyki, a następnie techniki. Dzięki wykształceniu i doświadczeniu współpracował : z Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, z wydawnictwem Juka prowadząc zajęcia dokształcające nauczycieli, z „Oświatą” prowadząc zajęcia pedagogiczne dla przyszłych mistrzów zawodu. W tym czasie prowadził działalność gospodarczą związaną z reklamą i oprawą uroczystości.

Dużą rolę w życiu Dariusza Gulcza odgrywa działalność społeczna. Osobiście i z wychowankami brał udział w wielu przedsięwzięciach organizowanych przez różne organizacje i instytucje. Brał udział w konkursach muzycznych i plastycznych. Oprócz nagród tam uzyskiwanych, za najważniejsze uważa nagrody otrzymywane od uczniów, np. w Plebiscycie Szkolnym tytuł Najlepszego Nauczyciela (1999 r.) i Najpopularniejszego Nauczyciele (2006 r.)

Pomoc przy różnych uroczystościach, to nie tylko przygotowanie młodzieży, ale również oprawy muzyczne i plastyczne widowisk. Zaprojektował i zrealizował okładki książek oraz okolicznościowe medale na 80-lecie LKS-u lipnowskiego, 50 – lecie Szkoły Podstawowej Nr 3, 90 – lecie Liceum Ogólnokształcącego im. R.Traugutta, jest autorem tekstu i muzyki „Pieśni Szkoły” oraz zaprojektował logo szkoły. Podjął współpracę z Parafią Ewangelicko – Augsburską w sprawie opieki nad zabytkowymi grobami, czynnie uczestniczył w nowo powstałym Stowarzyszeniu Kulturalnym im. Poli Negri projektując okolicznościowe pocztówki oraz dbał o oprawę plastyczną festiwalu.

Duże zaangażowanie jego osoby w organizację finałów WOŚP spotkało się z uznaniem ich organizatorów. Dekorowanie scen poprzedzone wielogodzinnymi przygotowaniami uwieńczone było przekazywaniem obrazów na aukcję.

Innym nurtem jego działalności była i jest opieka nad zabytkami. Stworzył dokumentację lipnowskich nekropolii, uczestniczył w odnowieniu Pomnika Niepodległości w Wielgiem, przeprowadził rekonstrukcję rzeźby nagrobnej Kazimierza Różyckiego. W ten nurt wpisuje się wiele prac na terenie klasztoru skępskiego tj. konserwacja obrazów i ołtarzy na krużgankach, wykonanie kopii „Ścięcia Św. Barbary” i obrazów „Świętej Jadwigi” i „Świętego Jana z Dukli”, pasów ornatowych itd. Współpracując z Parafią Bł. Bp. Michała Kozala wykonywał : dekoracje na różne uroczystości kościelne i stałe elementy wystroju.

Doskonaląc swój warsztat, brał udział w plenerach i wystawach zbiorowych i indywidualnych. Prace jego można spotkać w zbiorach na terenie Polski, krajach byłego ZSRR, Szwecji, Włoszech oraz Stanach Zjednoczonych.

Bierze udział w akcjach charytatywnych i w przedstawieniach organizowanych na rzecz dzieci przez Urząd Miejski (Jasełka), Szkołę Podstawową Nr 3 i Miejskie Centrum Kulturalne.

Wideo: Europejskie Dni Dziedzictwa - wystawa w KPCK

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lipno.naszemiasto.pl Nasze Miasto