Zwycięstwo Elany po niezłej grze. Elana Toruń - Unia Swarzędz 2:1 [ZDJĘCIA]

Łukasz Urbański
Elana Toruń - Unia Swarzędz 2:1
Elana Toruń - Unia Swarzędz 2:1 Fot. Tomasz Młynek
Piłkarze Elany Toruń odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Roberta Kościelaka pokonali na własnym boisku Unię Swarzędz 2:1 (1:0).

Początek spotkania był wyrównany. Gra toczyła się głównie w środku boiska, a piłkarze nie stwarzali sobie dogodnych sytuacji. Dopiero w 13. minucie Maciej Melerski wypatrzył niepilnowanego na lewym skrzydle Mateusza Poczwardowskiego, jednak 23-letni obrońca strzelił tuż obok słupka.

W 24. minucie Elana wyszła na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Dawid Zamiatowski, który wykorzystał zagranie w pole karne Melerskiego. Goście mogli odpowiedzieć już w następnej akcji, lecz z przewrotki niecelnie uderzył Marek Gołembowski. Chwilę później po drugiej stornie boiska dwa razy obok bramki uderzał Damian Tofil. Tuż przed przerwą przyjezdni mogli doprowadzić jeszcze do wyrównania.

Po błędzie Przemysława Kryszaka, sędzia podyktował w polu karnym rzut wolny pośredni. Zawodnicy Unii sprytnie rozegrali stały fragment gry, jednak trafili tylko w boczną siatkę.

Druga cześć meczu rozpoczęła się od doskonałych okazji gości. W 49. minucie prostopadle podanie Łukasza Lebiody zmarnował w sytuacji sam na sam Antczak. Ten sam zawodnik 10 minut później, po pomyłce Marcina Wróbla, stanął ponownie naprzeciw Kryszaka, lecz i tym razem górą był bramkarz Elany.

Po kwadransie od wznowienia gry do głosu doszli gospodarze. Wzdłuż bramki zagrał Łukasz Cięgotura, ale Melerski z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę. 180 sekund później wprowadzony chwilę wcześniej Bartosz Maćkiewicz urwał się defensywie Unii i umieścił piłkę w siatce. Młody napastnik Elany mógł jeszcze trzykrotnie podwyższyć wynik, niestety raził nieskutecznością.

Gdy wydawało się, że jest już po meczu Gołembowski zdobył kontaktowego gola. W doliczonym czasie gry do wyrównania mógł doprowadzić Adam Gajda. Strzał byłego zawodnika Elany po wrzutce Julesa Sambou obronił jednak Kryszak.

- Pomimo bramki nie zaliczę do udanych tego występu - mówi Dawid Zamiatowski. - Jako drużyna mogliśmy lepiej się zaprezentować. Goście mieli optyczną przewagę, zmarnowaliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale najważniejsze są dla nas trzy punkty.

Elana Toruń - Unia Swarzędz 2:1 (1:0)
1:0 D. Zamiatowski (24), 2:0 B. Maćkiewicz (67), 2:1 M. Gołembowski (89)

Elana: Kryszak (żk) - Błotnicki, Parzyszek (żk), Wróbel, Poczwardowski - Świderek - Melerski (90, Małek), Młodzieniak, Tofil (żk; 63, Maćkiewicz), Cięgotura (77, Jaroszewski) - Zamiatowski