Zawisza Bydgoszcz w finale Pucharu Polski [WIDEO]

SZYMON SZAR
Zawisza Bydgoszcz w finale Pucharu Polski!
Zawisza Bydgoszcz w finale Pucharu Polski! archiwum polskapresse
Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zremisowali w meczu rewanżowym półfinału Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok 1:1.Tym samym Zawisza zagra w finale krajowego pucharu.

Zawisza jeszcze nigdy nie grał w finale Pucharu Polski. Jagiellonia dwukrotnie wystąpiła w decydującym spotkaniu, raz sięgając po trofeum w roku 2010.

Orange sport/x-news

Od pierwszych minut to Jagiellonia od razu rzuciła się do ataku. W pierwszej akcji Pazdan wywalczył aut dla swojej drużyny. Chwilę później futbolówkę dał sobie zabrać Dźwigała. Gospodarze przebudzili się dopiero po kwadransie gry.

PP Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok [FOTORELACJA]

W 17 minucie na indywidualna akcję Ziajki! Minął on najpierw Ukaha, a później Modelskiego, po czym wycofał na szesnasty metr. Wójcicki zdecydował się na strzał, został jednak zablokowany. Po chwili było już 1:0 dla Jagiellonii! Dzalamidze dośrodkował z prawej strony, Po niefortunnej interwencji Micaela dopadł do piłki Dźwigała i huknął pod poprzeczkę nie do obrony.

Jeszcze przed końcem pierwszej polowy powinien być rzut karny dla Białostocczan. 35 minucie Modelski urwał się obrońcom na prawej stronie. Po jego dośrodkowaniu piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później Dzalamidze upadł w polu karnym i domagał się "jedenastki", Sędzia pokazał mu żółtą kartkę za symulowanie. Powtórki pokazały jednak, że arbiter popełnił fatalny błąd.

W drugiej połowie na boisku w Bydgoszczy wiało nudą. Jagiellonia miała przewagę, ale nie kreowało to bramkowych okazji. Zawisza skoncentrowany był przede wszystkim na obronie zaliczki z pierwszego spotkania.

Na piec minut przed końcem meczu gospodarze wyrównali. Z akcji poszło prostopadłe zagranie do Kadu. Napastnik Zawiszy stanął oko w oko ze Słowikiem i uderzył technicznie po długim rogu. Futbolówka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce. Wtedy było już wiadomo ze bydgoszczanie awansują do finału Pucharu Polski.

Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)Bramki: Adam Dźwigała 22' - Jorge Kadu 86'

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Łukasz Nawotczyński, Andre Micael, Sebastian Ziajka, Jakub Wójcicki, Hermes, Kamil Drygas, Piotr Petasz, Luis Carlos (90+5' Sebastian Dudek), Wahan Geworgian (79' Jorge Kadu).
Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Filip Modelski, Ugochukwu Ukah, Martin Baran, Giorgi Popchadze, Michał Pazdan, Rafał Grzyb, Dani Quintana, Adam Dźwigała (69' Dawid Plizga), Nika Dzalamidze (80' Maciej Gajos), Bekim Balaj (56' Mateusz Piątkowski).