Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielgie. W bibliotece szyją maseczki i organizują czytelnicze akcje

Małgorzata Chojnicka
Małgorzata Chojnicka
Maseczki dla aktywnych czytelników szyją też panie w bibliotece we Wielgiem
Maseczki dla aktywnych czytelników szyją też panie w bibliotece we Wielgiem Małgorzata Chojnicka
W Ośrodku Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie praca wre pomimo pandemii. Wszyscy potrafią dostosować się do potrzeb i oczekiwań. Szyją maseczki, organizują zajęcia dla dzieci, a nawet, w kameralnym gronie, jubileusz dziesięciolecia Dyskusyjnego Klubu Książki.

Zobacz wideo: Dyskonty, supermarkety, hipermarkety - czym się różnią?

Biblioteka Gminy Wielgie mieści się w budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Wielgiem, co również, z racji lokalizacji, ułatwia bibliotekarkom kontakt z dziećmi i młodzieżą. Najnowszym ich przedsięwzięciem jest udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna moc bajek”. Jego koordynatorką jest Karolina Wyczałkowska.

- To bardzo pożyteczna inicjatywa, która angażuje również rodziców w czytanie dzieciom – mówi Karolina Wyczałkowska. – Projekt jest podzielony na moduły. Na realizację każdego z nich mamy miesiąc. Jednym z punktów jest „Dobranocka z dawnych lat”. I tak w październiku oglądamy „Misia Uszatka”. Dzieci ich nie znają, a one przekazują ponadczasowe wartości.

Trwa głosowanie...

Czy nauczanie zdalne się sprawdza?

Dzieci z „zerówki”, które biorą udział w „Magicznej mocy bajek” już stworzyły kodeks dobrego zachowania i robiły w farbie odciski własnych dłoni. Maskotką akcji jest Królisia Tulisia. Z pewnością przy jej pomocy najmłodsi pokochają czytanie książek, które może stać się fascynująca przygodą na całe życie.

Kolejną inicjatywą jest szycie maseczek. Do biblioteki zostały przyniesione maszyny do szycia i do tej pory praca wre. Panie szacują, że od kwietnia tego roku uszyły ponad 800 maseczek. Nie robią tego w celach zarobkowych, bo sprzedają maseczki po kosztach, a część z nich podarowały aktywnym czytelnikom. Mieszkańcy ciągle o nie dopytują, bo są estetyczne i starannie wykonane. Wiadomo też, że będą nam towarzyszyć przez najbliższe miesiące.

W tym roku przypada jubileusz Dyskusyjnego Klubu Książki, który powstał w Wielgiem dziesięć lat temu. Z powodu pandemii nie może zostać zorganizowana duża uroczystość, ale miłośnicy dobrej książki spotkali się w kameralnym gronie. Nie zabrakło rozmów o książkach i wspomnień. Wszak przez ten czas klubowicze poznali wielu świetnych pisarzy – Ałbenę Grabowską, Joannę Jodełkę czy Marię Ulatowską i Jacka Skowrońskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na lipno.naszemiasto.pl Nasze Miasto