VI Bieg Niepodległości - Lipno 2019 [zdjęcia, wyniki]

Ewelina Fuminkowska
To już szósty Bieg Niepodległości w Lipnie, który zorganizował MOSiR. Do pokonania była trasa pięciu kilometrów, start i meta znajdowały się w Miejskim Parku.

W szranki stanęło 120 zawodników z całego województwa. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy medal, a dla najlepszych przygotowano puchary. W kategorii open mężczyzn pierwszy był Sebastian Waszak, drugi - Michał Ruciński, a trzeci dobiegł Krystian Górski. W kategorii kobiet na podium stanęły Teresa Kamińska, Wioletta Makowska i Magda Klimek. Najlepszymi zawodnikami z Lipna byli kolejno: Krzysztof Kuberski, Dominik Bolewicz i Michał Makowski. Najlepszymi biegaczkami ze stolicy powiatu lipnowskiego zostały: Beata Lewandowska, Kasia Kornacka, Anna Śmiechowska. Nagrodzono także najstarszego zawodnika Kazimierza Zawadzkiego i najmłodszą - Zuzannę Kamińską, bieg był bowiem dla każdego.
Nie zabrakło tradycyjnego, pamiątkowego zdjęcia i pysznej grochówki dla wszystkich. Organizatorzy już zapraszali na kolejny bieg w 2020 roku.

Zdjęcia  i tekst także we wtorkowym wydaniu "Tygodnika Lipnowskiego".
To już szósty Bieg Niepodległości w Lipnie, który zorganizował MOSiR. Do pokonania była trasa pięciu kilometrów, start i meta znajdowały się w Miejskim Parku. W szranki stanęło 120 zawodników z całego województwa. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy medal, a dla najlepszych przygotowano puchary. W kategorii open mężczyzn pierwszy był Sebastian Waszak, drugi - Michał Ruciński, a trzeci dobiegł Krystian Górski. W kategorii kobiet na podium stanęły Teresa Kamińska, Wioletta Makowska i Magda Klimek. Najlepszymi zawodnikami z Lipna byli kolejno: Krzysztof Kuberski, Dominik Bolewicz i Michał Makowski. Najlepszymi biegaczkami ze stolicy powiatu lipnowskiego zostały: Beata Lewandowska, Kasia Kornacka, Anna Śmiechowska. Nagrodzono także najstarszego zawodnika Kazimierza Zawadzkiego i najmłodszą - Zuzannę Kamińską, bieg był bowiem dla każdego. Nie zabrakło tradycyjnego, pamiątkowego zdjęcia i pysznej grochówki dla wszystkich. Organizatorzy już zapraszali na kolejny bieg w 2020 roku. Zdjęcia i tekst także we wtorkowym wydaniu "Tygodnika Lipnowskiego". Ewelina Fuminkowska