V liga: Remisy Czarnych i Szubinianki

Szymon Fiałkowski
W siódmej kolejce spotkań V ligi, zespoły Czarnych Nakło i Szubinianki Szubin zremisowały swoje spotkania.

Podopieczni Waldemara Sobola u siebie podzielili się punktami z KS Łochowo, zaś Szubinianka wywiozła punkt z wyjazdowego meczu z Dębem Barcin.

CZARNI - KS ŁOCHOWO 1:1 (1:1)
Bramki:
Ł. Bzdawka (17) - Gołata (33)
CZARNI: Grubich - Juszczak, Wrzalik, Gardocki, M. Wisiorek - Szypkowski, Sobol, Cielasiński, Fajtanowski - Ł. Bzdawka, K. Wisiorek.

Gospodarze prowadzili po kwadransie gry, gdy akcję w polu karnym na bramkę zakończył skutecznym strzałem Łukasz Bzdawka. Rywale do remisu doprowadzili jeszcze w pierwszej połowie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę w siatce Czarnych umieścił strzałem głową Marcin Gołata. Po przerwie, obie drużyny nie stworzyły sobie dogodnych okazji do strzelenia bramki. Czarni w tabeli zajmują trzynaste miejsce (7 punktów), a w najbliższy weekend zagrają na wyjeździe z liderem tabeli, Legią Chełmża (sobota, 16.00).

DĄB - SZUBINIANKA 2:2 (0:1)
Bramki:
Mróz 2 (86, 89) - Krawczyk (26), Cegiełka (74)
SZUBINIANKA: Pawlak - D. Bogusz, D. Chojnacki, A. Bogusz, Woźniak - Machowski (86. Klimowicz), Staszak, K. Zajdlewicz, Krawczyk (72. Kowalkowski), Cegiełka - Wesołek.
Żółte kartki: Kowalski (Dąb) - D. Chojnacki, Woźniak, Krawczyk, Machowski (Szubinianka).
Czerwona kartka: Pawlak (Szubinianka/13. - faul).

Szubinianie zremisowali już po raz czwarty w tym sezonie (to najwięcej spośród wszystkich zespołów w grupie II), choć do 86. minuty, podopieczni trenera Stepczyńskiego prowadzili dwoma golami. Najpierw, Mroza we własnym polu karnym sfaulował Pawlak, za co obejrzał czerwoną kartkę (drugą w tym sezonie). Jego miejsce w bramce zajął Adrian Bogusz i to on obronił jedenastkę, którą wykonywał sam poszkodowany. Na prowadzenie szubinian wyprowadził Krawczyk, który wykorzystał podanie Machowskiego. W ostatnim kwadransie, z rzutu wolnego precyzyjnie uderzył Cegiełka, jednak zwycięstwo Szubiniance odebrał Mróz, który w przeciągu trzech minut dwukrotnie pokonał bramkarza gości, strzelając gole w 86. minucie (podawał Szpechciński) i 89, po zagraniu Kalangiego.
Szubinianka w najbliższej kolejce zagra u siebie ze Startem Radziejów (sobota, 16.00), który w minionej kolejce uległ przed własną publicznością GKS-owi Baruchowo 0:1 (0:0).