UKS Mustang Wielgie - Jedynka Aleksandrów Kujawski. Piłkarki z Mustanga Wielgie nie dały szans rywalkom [zdjęcia]

Małgorzata Chojnicka
Mustang Wielgie - UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski
Mustang Wielgie - UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski Małgorzata Chojnicka
W wielkim stylu piłkarki UKS Mustang Wielgie rozpoczęły rundę wiosenną. Podejmowały u siebie Jedynkę Aleksandrów Kujawski. Od samego początku to one dyktowały warunki gry.

W wielkim stylu piłkarki UKS Mustang Wielgie rozpoczęły rundę wiosenną. Podejmowały u siebie Jedynkę Aleksandrów Kujawski. Od samego początku to one dyktowały warunki gry. Pierwszą połowę zakończyły z wynikiem 0:3. Kolejne 45 minut było już prawdziwym pogromem. Wbiły jeszcze sześć goli, by ostatecznie zwyciężyć 0:9. Sytuacji podbramkowych było więcej i niewiele brakowało, by spotkanie zakończyło się wynikiem dwucyfrowym.

W rewelacyjnej formie jest napastniczka Ewelina Czubakowska, która strzeliła aż cztery bramki. W Mustangu gra ona od trzynastego roku życia.

– To był bardzo udany mecz – dzieli się swoimi wrażeniami Ewelina Czubakowska. – Zagrałyśmy dobrą piłkę. Podania miałyśmy przemyślane i dokładne. Przez większość spotkania to my byłyśmy przy piłce, co potwierdza wynik. Jestem bardzo zadowolona.

Kolejne gole zdobyły: Julia Wilińska, Julia Stroisz, Elżbieta Jesionowska, Monika Pikos i Patrycja Dobiesz.

W drużynach seniorskich grają dziewczęta od 15 roku życia. Piłka nożna w ich wykonaniu jest nie mniej widowiskowa od tej męskiej. Przeprowadzają równie widowiskowe akcje i celnie strzelają bramki.

Piłkarki z Wielgiego po istotnej reorganizacji piłki kobiecej grają w IV lidze i są liczącym się ośrodkiem w kraju. W Mustangu grają zarówno uczennice, jak i studentki i panie realizujące się zawodowo. Na boisku i poza nim tworzą zgrany zespół. Tu różnica wieku nie gra roli, bo łączy je miłość do piłki. Od samego początku trenują pod kierunkiem Michała Ziemińskiego.