Artur Bogacki
Siatkarki z Tarnowa spadły z ekstraklasy
Siatkarki z Tarnowa spadły z ekstraklasy Dariusz Bloch
W meczu 22. kolejki Tauron Ligi - ostatniej w rundzie zasadniczej - siatkarki Grupy Azoty Akademii Tarnów przegrały na swoim parkiecie z Uni Opole. Spotkanie odbyło się w piątek, 8 marca 2024 r.

Grupa Azoty Akademia Tarnów - Uni Opole 0:3 (17:25, 18:25, 17:25)

Grupa Azoty Akademia: Szczygieł-Głód, Szumera, Molenda, Mościckaja, Zakościelna, Gawlak, Żurawska (libero) oraz Marcyniuk, Calkins.
Uni: Orzyłowska, Olaya, Pamyła, Zaroślińska-Król, Połeć, Bińczycka, Adamek (libero) oraz Janicka, Sieradzka, Lijewska, Kecher, McCall.

Tym mecze siatkarki z Tarnowa żegnają się z ekstraklasą. W Tauron Lidze występowały przez dwa lata, w kończących się rozgrywkach zajęły ostatnie miejsce i spadają do I ligi. Zespół już wcześniej stracił szanse na utrzymanie się. W finałowym starciu niestety potwierdził, że to "zasłużone" rozstrzygnięcie.

Tarnowianki w I secie szybko straciły kontakt z rywalkami (od 2:3 do 3:11). Później gra była bardziej wyrównana, ale prowadzenie Uni ani przez chwilę nie było zagrożone.

W II secie było 4:8 i wydawało się, że scenariusz się powtórzy. Tarnowianki jednak tym razem poprawiły grę, po serii nawet objęły prowadzenie (11:10). Później od stanu 13:12 przyjezdne zdobyły 4 punkty z rzędu i już nie dały się dogonić.

W trzecim secie wydarzenia, które ustawiły przebieg dalszej rywalizacji, nastąpiły bardzo szybko: od 2:1 do 2:8. Opolanki pewnie zwyciężyły.