Szymon Majewski z LKKK Lipno wicemistrzem Europy

Ewelina Fuminkowska
Nadesłane
W Portugalii podczas The 33rd European Kyokushin Karate Championship zawodnik Klub Kyokushin Karate w Lipnie wywalczył drugie miejsce. Szymon Majewski został wicemistrzem Europy.

Swój medal Szymon wywalczył w kategorii kumite juniorów do 70 kilogramów. Zawody rozgrywały się w dniach 25-26 października.

O lipnowskich walecznych karatekach głośno było wcześniej. Z Bydgoszczy wrócili z dwunastoma medalowymi lokatami.

Drużynowo wywalczyli drugie miejsce, a dla Szymona był to świetny trening przed wylotem do Portugalii. Podczas turnieju Karate Kyokushin „Young Oyama’s Cup” wystąpiło 271 zawodników z 25 ośrodków z Polski i Rosji, w tym jedenastu z Lipna.

Szymon Majewski zdobył dwa "złote" medale w konkurencji kata oraz kumite - junior.

Katarzyna Gabrychowicz wywalczyła złoto w kumite i srebro w kata - młodziczka. Złoto otrzymała także Marta Majewska w kumite, a srebro w kata - kadetka.

Zuzanna Sądej złoto w kumite - juniorki młodsze, Bartek Prażniewski złoto w kumite i brąz w kata - kadet, Marysia Szojda brąz w kumite - młodziczka, Małgosia Bigosińska złoto w kata - kadetka młodsza oraz Klaudia Mikołajczyk brąz w kumite - kadetka.

Z lipnowskiego klubu wystąpili również: Filip Charyton w kata i kumite, Miłosz Zieliński w kata i kumite wygrywając pierwszą walkę oraz Wiktoria Ziomkowska, która walczyła wa w kata.