Świetny występ koszykarek MUKS Bydgoszcz w Mistrzostwach Polski

FIAŁ
MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz – zespół Juniorek podczas Turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim Nadesłane
W miniony weekend dwie drużyny reprezentujące Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „MUKS” Bydgoszcz toczyły rywalizację decydujące o miejscach w kolejnych fazach rozgrywek. Juniorki (do lat 18) z kompletem zwycięstw awansowały do Turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski, a Młodziczki (do lat 14) powtórzyły wyczyn starszych koleżanek i zameldowały się w Turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski!

Drużyna juniorek MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz już w czwartek wyjechała do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie od piątku uczestniczyła w Turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek (U-18 K). W pierwszym spotkaniu podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego nie dały szans drużynie MUKS-u Poznań i wygrały 108:36. Siedemnaście punktów zdobyła Julia Niełacna, dwa „oczka” mniej Natalia Gwizdała, a dwucyfrowy wynik na swoich kontach zapisały również Weronika Papiernik – 13 i Oliwia Arendt – 10. Sobotni mecz z miejscowym ENEA AZS PWSZ mógł dać bydgoszczankom awans do półfinałów z pierwszego miejsca. Tak też się stało. Co prawda na początku miejscowe stawiały opór, jednak w kolejnych częściach gry MUKS WSG SUPRAVIS powiększał przewagę i ostatecznie wygrał 75:48. Ponownie najwięcej punktów wywalczyła Niełacna – 18, piętnaście dorzuciła Weronika Preihs, dwanaście Magdalena Błysz i jedenaście Aleksandra Szymańska. Tym samym rozstrzygnięcie spotkania z UKS Orlikiem-2 Biała Podlaska nie miało znaczenia przy ustalaniu klasyfikacji końcowej. Podopieczne Janika i Malinowskiego nie odpuściły i wygrały wysoko 79:36. Agnieszka Kozłowska wywalczyła 20 punktów, Bibiana Puzdrowska 19, a Wiktoria Watkowska 12.
MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz w poniedziałek (04.04.2016 r.) pozna przeciwników, z którymi będzie mierzył się w Turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek (U-18 K), które zaplanowano na 22-24 kwietnia br.

W tym samym terminie w Bydgoszczy odbywał się Finał strefowy Młodziczek (U-14 K), w którym wystąpiły po dwie najlepsze drużyny z województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Rywalizacja rozpoczęła się w piątek od pojedynku dwóch drużyn z Bydgoszczy. MUKS WSG SUPRAVIS pod wodzą Adama Ziemińskiego i Radosława Janika wysoko pokonał KS Basket 25 – 89:38. W drugim dniu MUKS WSG SUPRAVIS pewnie wygrał z Widzewem Łódź – 55:30, natomiast KS Basket 25 uległ zespołowi KKS Pro-Basket Sirmax Kutno 69:80. W niedzielę najpierw KS Basket 25 Bydgoszcz przegrał z łódzkim Widzewem, a następnie po zaciętym spotkaniu podopieczne Ziemińskiego i Janika zwyciężyły 62:60! Tym samym MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz zajął 1. miejsce natomiast KS Basket 25 Bydgoszcz był czwarty.
Awans do Turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski Młodziczek (U-14 K) wywalczyły wszystkie cztery drużyny. MUKS WSG SUPRAVIS jako zwycięzca strefy BYDGOSZCZ uzyskał prawo do organizacji turnieju w Bydgoszczy. Ćwierćfinały odbędą się w dniach 22-24 kwietnia.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „MUKS” Bydgoszcz uzyskał prawo do organizacji dwóch imprez szczebla centralnego! W dniach 8-10 kwietnia 2016 roku w hali przy ul. Waryńskiego 1 (os. Błonie) odbędą się Turniej półfinałowy o awans do 1 Ligi Kobiet oraz Turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kadetek (U-16 K).