Są pierwsze punkty Gwiazdy w Superlidze

Mateusz Mazur
ZOOleszcz/Gwiazda Bydgoszcz zdobyła wczoraj swoje pierwsze punkty w historii występów w Superlidze Tenisa Stołowego. Nasi pingpongiści pokonali AZS Politechnikę Rzeszów 3:2.

Po porażce z drużyną z Działdowa tenisiści Gwiazdy udali się w daleką podróż do Rzeszowa na starcie z tamtejszą Politechniką. Celem było zdobycie pierwszych, historycznych punktów w Superlidze. Po pięciosetowym boju udało się go zrealizować.

Po pierwszym pojedynku na prowadzenie wyszli gospodarze, a Tomasz Lewandowski w pięciu setach pokonał Leonardo Muttiego. Straty szybko udało się odrobić, a w kolejnym meczu zwycięstwo bez straty seta zanotował Mihai Bobocica.

W trzecim pojedynku wyższość swojego rywala musiał uznać Alan Woś, który jednego seta urwał pochodzącemu z Indii Amalrajowi Anthony'emu. Czwarte starcie w meczu padło łupem Bobocicy, który ponownie nie tracąc seta pokonał Tomasza Lewandowskiego.

W pojedynku decydującym o losach meczu zwycięstwo odniósł Leonardo Mutti, który tym samym zapewnił Gwieździe historyczne dwa punkty w Superlidze Tenisa Stołowego.

W tej chwili Gwiazda po dwóch rozegranych spotkaniach jest na czwartym miejscu w tabeli. W następnej kolejce bydgoszczanie zagrają derbowy mecz w Toruniu z Energą.

AZS Politechnika Rzeszów - ZOOleszcz/Gwiazda Bydgoszcz 2:3
Tomasz Lewandowski - Leonardo Mutti 3:2 (11:4, 7:11, 11:8, 8:11, 11:5)
Mateusz Gołębiowski - Mihai Bobocica 0:3 (9:11, 5:11, 7:11)
Amalraj Anthony - Alan Woś 3:1 (11:6, 11:6, 10:12, 11:7)
Tomasz Lewandowski - Mihai Bobocica 0:3 (6:11, 6:11, 7:11)
Mateusz Gołębiowski - Leonardo Mutti 0:3 (8:11, 9:11, 3:11)