Jakub Stykowski
Marcin Gołembiewski
WA
Imponująca serię Lidera Włocławek przerwał w 13. kolejce 4. ligi kujawsko-pomorskiej Lech Rypin.

Włocławianie doznali pierwszej porażki od dwóch miesięcy (od 0:2 na wyjeździe z Chemikiem - 24 sierpnia). Lech przerwał serię 7 zwycięstw z rzędu (9 spotkań bez porażki). Przed meczem piłkarze znali wynik już Pomorzanina Toruń, który zremisował w Inowrocławiu i byli pewni utrzymania pierwszej lokaty w tabeli. Być może to też miało wpływ na ich dyspozycję. Był to jeden ze słabszych występów Lidera w tym sezonie.

- Zagraliśmy zbyt asekuracyjnie. Popełniliśmy niezliczoną serię błędów indywidualnych. Nie byliśmy w stanie nawiązać wyrównanej walki - przyznał Michał Baiński, trener Lidera.

Rypinianie w przekroju całego meczu stworzyli więcej okazji, ale byli nieskuteczni. Wygrali (2:0) jednak zasłużenie
Lider w 62 min. stracił bramkę, a 5 minut później Michała Cichackiego, który za uderzenie łokciem został ukarany czerwoną kartką.
Lider już w środę w meczu awansem z 14. kolejki na stadionie OSiR przy Leśnej podejmie Spartę Brodnica. Początek meczu o godzinie 19.

Po raz 4. w tym sezonie potwierdziło się, że zmiana trenera to pewne trzy punkty... Tak było do tej pory w Noteciance, Włocłavii i Kujawiance, które po zmianie szkoleniowca wygrywały mecz w debiucie nowego trenera. Reguła potwierdziła się w Gniewkowie, gdzie Zawisza pod wodzą Przemysława Dachtery wygrał z miejscową Unią. Więcej o tym meczu w naszym wideo fleszu.

Kujawianka pod wodzą Arkadiusza Dubczaka wygrała drugi mecz z rzędu. Przed własną publicznością pokonała pewnie Noteciankę. Wynik meczu otworzył strzałem z rzutu wolnego z 18 metrów Jan Kołodziejski i zdobył swoją 4. bramkę w sezonie. Przy dwóch kolejnych golach asysty zanotował Łukasz Galanciak. Najpierw w 67 min. wyłożył piłkę na 10 metr Michałowi Miziołkowi, a w doliczonym czasie gry, po jego zagraniu, wprowadzony za kontuzjowanego Łukasza Pietrzaka, Kamil Trzeciak głową ustalił wynik spotkania.

- Udanie rozpoczęliśmy spotkanie z Notecianką, zdecydowanie przeważaliśmy (w pierwszych 20 minutach procent posiadania piłki wynosił 80 do 20), ale byliśmy nieskuteczni. Powinniśmy szybciej otworzyć wynik. Szkoda szczególnie okazji Daniela Wilińskiego. Poprawa gry w defensywie to dla nas obecnie priorytet. Cieszy wreszcie mecz bez straconej bramki - powiedział Arkadiusz Dubczak, trener Kujawianki.

Była to szósta, ale dopiero druga wygrana przed własną publicznością Kujawianki i drugi mecz bez straconej bramki w tym sezonie. Wcześniej za zero izbiczanie zagrali w wygranym spotkaniu u siebie z BKS (7 września).

W sumie 13 goli straciły Włocłavia i Orlęta. Włocławianie zagrali osłabieni brakiem Bartosza Śmigla (choroba), Bartłomieja Fetera (praca) i Macieja Kasińskiego (kontuzja). Kiedy w 18 min. przy wyniku 0:1, czerwoną kartką (druga żółta) ukarany został Patryk Wojtylak stało się jasne Włocłavia nie będzie w stanie przeciwstawić się spadkowiczowi. Jednak rozmiary 8. już porażki w sezonie, a przede wszystkim liczba straconych goli niepokoją.

Unia Gniewkowo - Zawisza Bydgoszcz 0:1 w 13. kolejce 4. ligi [zdjęcia]

Nic, w pierwszej bezbramkowej połowie, nie zapowiadało najwyższej porażki w sezonie Orląt. Aleksandrowianie mieli swoje okazje (najlepszej nie wykorzystał Miłosz Sadowski). BKS szybko po przerwie wyszedł na prowadzenie, kiedy jednak aleksandrowianie zdobyli kontaktową bramkę, wydawało się, że są w stanie wyrównać. Jednak od tego momentu to bydgoszczanie grający z kontry byli skuteczni, strzelili kolejne 4 gole i wygrali aż 6:1.

Trzecią z rzędu wygrane zanotowały zespoły Pogoni, Chemika Moderator i Sportisu. który ma już tylko dwa punkty straty do prowadzącego Lidera.

4. liga kujawsko-pomorska - 13. kolejka

Sobota (26.10)
Cuiavia Inowrocław - Pomorzanin Toruń 2:2 (1:1)
Bramki: Damian Adamski (8), Mikołaj Błaszczyk (54) - Mateusz Grudziński (11, rożny), Łukasz Witucki (75)

Budowlany KS Bydgoszcz - Orlęta Aleksandrów Kujawski 6:1 (0:0)
Bramki: Piotr Siekirka 3 (62, 73, 89, karny), Paweł Dudzik 2 (71, 80), Jan Chachuła (48) - Miłosz Sadowski (68, karny)

Unia Gniewkowo - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0)
Bramka: Tomasz Prejs (74)

Legia Chełmża - KS Sportis Łochowo 0:2 (0:2)
Bramki: Maksym Humeniuk (16), Nana Ntuli Nhlakanipho (42)

Sparta Brodnica - Piast Złotniki Kujawskie 3:0, walkower

Włocłavia Włocławek - Chemik Moderator Bydgoszcz 2:7 (1:6)
Bramki: Paweł Behlke (26), Łukasz Grube (50, karny) - Franciszek Marzec 2 (11, 67), Maciej Kot 2 (23, 42), Szymon Maziarz 2 (27, 45+1, karny), Paweł Michalski (38)

Pogoń Mogilno - Chełminianka Chełmno 4:0 (2:0)
Bramki: Wiktor Mrówczyński 3 (3, 42, 51, karny), Patryk Perliński (90)

Lech Rypin - Lider Włocławek 2:0 (0:0)
Bramki: Maciej Rożnowski (62), Daniel Jasieniecki (87)

Kujawianka Izbica Kujawska - Notecianka Pakość 3:0 (1:0)
Bramki: Jan Kołodziejski (38), Michał Miziołek (67), Kamil Trzeciak (90+2)