MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Lipna spotkali się z uczniami pierwszej klasy Szkoły Branżowej w Zespole Szkół Technicznych

GM/KMP Włocławek
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie spotkali się z uczniami I klasy Szkoły Branżowej w Zespole Szkół Technicznych, żeby porozmawiać na temat szeroko pojętej cyberaktywności młodych. Tematem przewodnim było przejęcie przez uczniów świadomej kontroli nad zamieszczanymi w sieci treściami i związane z tym prawa człowieka.

O tym, że sporą część aktywności młodzież przenosi dziś do sieci nie ma co dyskutować. Na palcach można policzyć tych, którzy nie mają, chociaż jednego konta internetowego. Jak korzystać z dobrodziejstw technologii, aby nie narobić sobie kłopotu i jak kłopotów uniknąć opowiadali we wtorek (22.10.2019) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie na spotkaniu z uczniami pierwszej klasy Szkoły Branżowej w Zespole Szkół Technicznych.

Dzisiejszy świat jest szybki. Rozwój technologii zwielokrotnił tempo komunikacji. Słowa i obrazy, szczególnie w sieci internetowej często padają szybko i bez refleksji a to często ma swoje długofalowe konsekwencje. Jedno nieprzemyślane kliknięcie klawisza potrafi odbijać się szerokim echem nawet w dalekiej przyszłości. Dlaczego tak jest? Bo informacje wrzucone w Internet bardzo trudno jest usunąć. Często zapominamy o tym, co kiedyś zamieszczaliśmy. Jedno zdjęcie, jeden nieodpowiedzialny wpis może mieć wpływ na postrzeganie nas prze innych i nawet, jeśli nie wiąże się on ze złamaniem prawa to może spowodować szereg niekorzystnych zdarzeń.

Jak informuje Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie radykalne poglądy, hejt, upublicznianie nieprzemyślanego wizerunku to sprawy, od których potem ciężko się odciąć. Sieć nie jest anonimowa a prawo jasno określa prawa człowieka, które nie mogą być łamane przez jej wykorzystanie. Stalking, zniesławienie, kradzież danych osobowych, rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o innych czy wykorzystywanie lub upublicznianie ich wizerunku to tylko niektóre z przestępstw, jakie w sieci popełniają młodzi ludzie nie zawsze zdając sobie sprawę z konsekwencji.

Dalek idące konsekwencje może mieć także powszechna wulgaryzacja języka i hejt będący w sieci codziennością. Oprócz konsekwencji prawnych policjanci zwrócili także uwagę na konsekwencje moralne i społeczne takich zachowań.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lipno.naszemiasto.pl Nasze Miasto