Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

PC SIDEn - Astoria 84:66. Wymarzona inauguracja torunian [ZDJĘCIA]

Łukasz Urbański
PC SIDEn Toruń - Astoria Bydgoszcz 84:66 [ZDJĘCIA]
PC SIDEn Toruń - Astoria Bydgoszcz 84:66 [ZDJĘCIA] Patryk Młynek
Znakomicie nowy sezon zainaugurowali koszykarze Polskiego Cukru SIDEn Toruń. Podopieczni Grzegorza Sowińskiego pokonali w derbowym spotkaniu Astorię Bydgoszcz 84:66.

Nieoczekiwanie początek meczu był bardzo wyrównany. Torunianie, którzy byli zdecydowanym faworytem grali dość nerwowo i nie mogli przedostać się pod kosz przyjezdnych. Wynik długo oscylował w okolicach remisu. Dopiero w połowie drugiej kwarty dzięki celnym rzutom z dystansu Aleksandra Perki i Łukasza Wilczka, gospodarze odskoczyli rywalom. Od tego momentu SIDEn systematycznie powiększał przewagę. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 48:35.

Polski Cukier SIDEn Toruń - Astoria Bydgoszcz 84:66 [ZDJĘCIA]

Po wznowieniu gry licznie zgromadzeni kibice w hali „Spożywczaka” nie zobaczyli już większych emocji. Okrojona kadra gości (brak kontuzjowanych Filipa Małgorzaciaka oraz Sebastiana Laydycha) z minuty na minute opadała z sił. „Twarde Pierniki” kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i po trzeciej kwarcie prowadziły już różnicą 20 punktów. Warto odnotować, że w ostatnich fragmentach potyczki na placu pojawił się debiutujący w seniorskiej drużynie, 15-letni Ignacy Grochowski. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 84:66.

- Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie - mówi Tomasz Stępień. - W przedsezonowych sparingach rywalizowaliśmy z Astorią. Zawsze były to wyrównane pojedynki. Byliśmy na ten mecz przygotowani w 100 procentach. Cieszę się, że dołożyłem swoją cegiełkę do zwycięstwa. Mam nadzieje, że kolejne spotkania będą wyglądały jak dzisiejsze i pewnie będziemy kroczyć do wyznaczonego celu.

Polski Cukier SIDEn Toruń - Astoria Bydgoszcz 84:66 (25:21, 23:14, 19:12, 17:19)

PC SIDEn: T. Wojdyła 18 (2x3), J. Jarecki 11 (1), Ł. Wilczek 10 (1), Ł. Żytko 9 (1), A. Lisewski 6 oraz T. Stępień 10 (2), A. Perka 9 (2), W. Barycz 5, B. Bochno 2, R. Plebanek 2, P. Śmigielski 2, I. Grochowski 0

Astoria: M. Bierwagen 15 (1), P. Lewandowski 14 (2), M. Kowalewski 12 (1), D. Szyttemholm 6, P. Robak 4 oraz S. Milczyński 11, K. Kutta 3, A. Barszczyk 1, S. Grzesiński 0, P. Rąpalski 0