Paczkomat Lipno — sposób na szybki odbiór i wysyłkę paczki

Materiał informacyjny InPost

Automaty paczkowe zrewolucjonizowały polski rynek dostaw kurierskich, a korzystanie z tej opcji dostarczania paczek cechuje szybkość i komfort. Przesyłkę możesz odebrać 24/7, a duża sieć maszyn pozwala wybrać Paczkomat, którego lokalizacja odpowiada Ci najbardziej. Takie rozwiązania pozwalają korzystać z usług podczas spaceru oraz powrotu z pracy lub sklepu. Co wyróżnia automaty paczkowe? Konkurencyjna cena w porównaniu do usług oferowanych przez tradycyjne firmy kurierskie, a także możliwość odbierania i nadawania paczek o dowolnej porze. InPost chętnie wdraża ekologiczne rozwiązania, które są przyjazne środowisku. Flota samochodów firmowych to głównie pojazdy napędzane elektrycznie, dzięki czemu ograniczona zostaje emisja szkodliwych spalin do atmosfery. Zadbaj o środowisko i wybierz InPost!

Paczkomat Lipno — wszystko, co musisz wiedzieć

W Lipnie odbiór paczki zyskał nowy wymiar, od kiedy usytuowano tu pierwszy Paczkomat. Dziś na terenie niedużego miasta w województwie kujawsko-pomorskim dostępnych jest 7 samoobsługowych maszyn, które ułatwiają wysyłanie i odbiór towarów mieszkańcom. Jak znaleźć najbliższy Paczkomat w Lipnie? Skorzystaj z wyszukiwarki punktów na stronie internetowej InPostu. Odszukaj zakładkę „Znajdź Paczkomat” i wpisz w okno wyszukiwania swoje miasto i ulicę lub użyj opcji automatycznego wyszukiwania położenia. Strona automatycznie się zaktualizuje, pokazując Ci automaty paczkowe w najbliższej okolicy.

Lipno – odbiór paczki z Paczkomatu

Chcesz wybrać dostawę do Paczkomatu, ale nie wiesz, jak odebrać przesyłkę? To bardzo proste! Wystarczy, że pobierzesz na telefon aplikację InPost Mobile, a w chwili dostarczenia Twojego zamówienia otrzymasz powiadomienie informujące o tym, że paczka jest gotowa do odbioru. W wolnej chwili udaj się do Paczkomatu, a gdy będziesz już przy maszynie, naciśnij w aplikacji przycisk „Otwórz skrytkę”. Wyjmij paczkę i zamknij drzwiczki. Do dzieła!

Druga metoda wymaga wprowadzenia na ekranie maszyny kodu odbioru lub zeskanowania kodu QR, który otrzymasz w mailowym powiadomieniu, gdy paczka trafi do Paczkomatu. Po wykonaniu tych czynności skrytka się otworzy, a Ty możesz wyjąć swoją zawartość!

Lipno – wysyłka paczki – jak to zrobić?

Pierwszym sposobem nadania paczki przez Paczkomat jest posłużenie się aplikacją InPost Mobile. W celu wysłania przesyłki odnajdź sekcję „Nadaj”, wypełnij formularz i opłać swoje zlecenie. Udaj się do maszyny i zeskanuj kod dostępny w aplikacji lub wpisz ręcznie kod nadania. Następnie umieść przesyłkę w skrytce — to wszystko!

W Lipnie wysyłka paczki w automacie paczkowym możliwa jest również poprzez umieszczenie w skrytce tradycyjnego pakunku z etykietą. Jeśli chcesz skorzystać z tej metody nadania, odwiedź internetową stronę InPostu i odnajdź sekcję „Szybkie Nadania”. Wprowadź potrzebne dane, opłać wysyłkę, a następnie wygeneruj etykietę. Tak przygotowany wydruk naklej na paczkę i wybierz się na spacer do Paczkomatu. Na ekranie maszyny wybierz opcję nadania paczki i zeskanuj kod umieszczony na etykiecie. Drzwiczki się otworzą, a Ty możesz umieścić w skrytce swoją przesyłkę.

Dodaj ogłoszenie