Ostre strzelanie w Olkuszu. Dziewczęta z MTS Kwidzyn znów zwycięskie

Rafał Cybulski
Piłkarski ręczne MTS Kwidzyn od początku tego sezonu imponują formą i po sześciu meczach wciąż są niepokonane. W miniony weekend podopieczne Roberta Majdzińskiego wygrały na trudnym terenie w Olkuszu, kwidzynianki pokonały SPR 37:34 (21:16).

Mecz w Olkuszu kwidzynianki rozpoczęły od wysokiego C, bo w 4 min. prowadziły już 5:2. Wprawdzie potem rywalki zdołały odrobić traty i przez jakiś czas wynik oscylował wokół remisu, ale przy prowadzeniu 9:8 MTS zdobył cztery gole z rzędu i tak wypracowaną przewagę dowiózł do końca pierwszej połowy.

Po przerwie kwidzynianki kontynuowały świetną passę i w 47 min. prowadziły już 32:22. Wydawało się, że jest po meczu, ale jeszcze raz okazało się, że w żeńskim sporcie nagłe zwroty akcji to rzecz normalna. Zespół SPR mimo, że z powodu kontuzji stracił podstawową bramkarkę, to nagle zaczął odrabiać straty. Na nieco ponad minutę przed końcem spotkania tablica wyników wskazywała tylko 35:34 na korzyść MTS, ale ostatnie słowo należało jednak do kwidzynianek, które dwoma golami przypieczętowały zwycięstwo.

W zespole MTS znakomite zawody rozegrała Justyna Świerczek (8 goli), która w tym sezonie dotąd grała niewiele, bo jako zawodniczka użyczona do AZS AWFiS Gdańsk częściej występowała w ekstraklasie. Skuteczne były również Malwina Hartman i Amelia Zawalich, które zakończyły mecz z dorobkiem 6 bramek.

Po tym meczu kwidzynianki zajmują trzecie miejsce w tabeli I ligi, ale mają tyle samo punktów co wicelider Ruch Chorzów i o "oczko" mniej niż lider Korona Handball Kielce, która rozegrała o jeden mecz więcej. Zresztą w najbliższy weekend czeka nas mecz na szczycie. W sobotę o godz. 17 MTS podejmie Koronę.

SPR Olkusz- MTS Kwidzyn 34:37 (16:21)
SPR: Knapik, Petlic - Wcześniak 11, Leńczuk 5, Masiuda 5, Nowak 5, Basiak 3, Latała 2, Wójcicka 2, Zub 1, Frączek, Kolonko, Nawara, Polak, Postołek. Kary: 8 min.
MTS: Winiewska, Bielak, Kłos - Świerczek 8, Hartman 6, Zawalich 6, Gędłek 4, Kowalska 4, Pękala 4, Szynakruk 4, Grabowska, Chmara, Heromińska, Wąsik, Wicik. Kary: 10 minut (Pękala, Chmara - po 4 min. Szynkaruk 2 min.)