Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najmłodsi z gminy Kikół posadzili krokusy, by pamiętać o zamordowanych rówieśnikach [Zdjęcia]

Małgorzata Chojnicka
Małgorzata Chojnicka
Przedszkolaki z Kikoła i Zajeziorza wzięły udział w akcji "Krokus".  Projekt „Krokus” jest międzynarodowym przedsięwzięciem,  realizowanym w Polsce już po raz jedenasty.
Przedszkolaki z Kikoła i Zajeziorza wzięły udział w akcji "Krokus". Projekt „Krokus” jest międzynarodowym przedsięwzięciem, realizowanym w Polsce już po raz jedenasty. Nadesłane
Szkoły Podstawowe w Kikole i Zajeziorzu włączyły się do projektu „KROKUS”. Jego realizacja jest możliwa dzięki wsparciu Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście oraz Unii Europejskiej.

Zobacz wideo: Świąteczny poradnik paczkowy. Jak zamawiać prezenty online?

Szkoły Podstawowe w Zajeziorzu i w Kikole po raz pierwszy wzięły udział w Projekcie „KROKUS”, realizowanym przez krakowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście. Takie akcje są bardzo potrzebne, bo pokazują do czego prowadzi nietolerancja. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną i ograniczenia z nią związane, akcję w Zajeziorzu zainaugurowała młodsza grupa przedszkolna wraz z wychowawczynią Moniką Bonowicz.

Trwa głosowanie...

Czy ozdabiasz swój dom, mieszkanie na święta?

Z kolei w Kikole była to grupa z oddziału 0 wraz z opiekunkami Małgorzatą Jankowską i Moniką Baranowską. Dzieci posadziły cebulki krokusów, by upamiętnić swoich rówieśników, którzy zostali zamordowani podczas drugiej wojny światowej. Nie wolno nam zapomnieć o tych najmłodszych ofiarach!

Projekt „Krokus” jest międzynarodowym przedsięwzięciem, realizowanym w Polsce już po raz jedenasty. Każdego roku coraz więcej szkół angażuje się w to przedsięwzięcie. W ramach projektu szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów. Jeśli zostaną zasadzone przez uczniów jesienią, zakwitną z końcem zimy i cieszą oczy swą radosną barwą. Jednak mają one przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości, które zostały zamordowane w czasie ostatniej wojny.

Ten projekt pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. Tak to bowiem się zaczyna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na lipno.naszemiasto.pl Nasze Miasto