Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2015 w klasie RSX. Całe podium dla DKŻ Dobrzyń

Marcin
W Górkach Zachodnich zakończyły się żeglarskie mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego. W kategorii seniorów w klasie RS:X trzecie miejsce wywalczył Radosław Furmański. Zawodnik DKŻ okazał się najlepszy wśród młodzieżowców, gdzie całe podium należało do dobrzyńskiego klubu do podopiecznych trenera Michała Przybytka.
Drugie miejsce wywalczył Dawid Furmański (8 w seniorach), a trzeci był Maciej Kluszczyński (9).

W środę Radosław Furmański wylatuje do Omanu na zgrupowanie przygotowawcze przed mistrzostwami świata, które odbędą się w Buenos Aires. Będzie to także ostatnia eliminacja do Igrzysk Olimpijskich - Rio 2016.
Kluszczyński w Pucku.

Zawodnicy DKŻ w tym roku zdobyli 8 medali Mistrzostw Polski. 1 złoty /Łukasz Przybytek w klasie 49er/ i 1 brązowy / Radosław Furmański w klasie rsx/ w kategorii senior oraz 2 złote Radosław Furmański, 2 srebrne Dawid Furmański i 2 brązowe Maciej Kluszczyński w kategorii młodzieżowej.