Mistrzostwa Polski w żeglarstwie Górki Zachodnie 2016. Cztery medale DKŻ Dobrzyń

redakcja
Cztery medale wywalczyli reprezentanci Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego podczas mistrzostwach Polski w klasie RSX.

Zawody rozegrane w Górkach Zachodnich. Podwójny sukces zanotował Radosław Furmański, który okazał się najlepszy wśród seniorów i młodzieżowców.

Dawid Furmański był trzeci w klasyfikacji generalnej. Przegrał tylko z młodszym bratem i Przemysławem Miarczyńskim.

Maciej Kluszczyński zdobył brązowy medal wśród młodzieżowców i był szósty w kat. seniorów.

W mistrzostwach Polski w żeglarstwie także załoga olimpijskiej łodzi 49er Jan Marciniak (KS Aqua Włocławek, sternik) i Kamil Kozioł (OKŻ Olsztyn) wywalczyła srebrny medal. Zawody rozegrano w Górkach Zachodnich
Zawodnicy KS Aqua Włocławek i OKŻ Olsztyn zostali więc wicemistrzami juniorów w klasie skiff.
Jest to drugi medal mistrzostw Polski w tym sezonie tej załogi. Pierwszy - złoty - wywalczyli w lipcu w mistrzostwach Polski w sprintach..

- Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy sezon żeglowania chłopców na olimpijskiej klasie jaką jest 49er i pierwszy sezon wspólnego żeglowania - dodał Jarosław Marciniak, trener KS Aqua Włocławek.

4. miejsce wywalczyli Marcel Marciniak i Michał Gabrysiak (AZS Poznań/KS Aqua Włocławek)

Wideo. 4. miejsce Piotra Myszki, Polak przegrał medal w ostatnim wyścigu: Jestem rozżalony, poświęciłem kawał życia i serca