Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lipno. Podsumowanie ekologicznego konkursu "Na tropie". Zdjęcia z wręczenia nagród

Małgorzata Chojnicka
Małgorzata Chojnicka
Lipnowskie Stowarzyszenie „Na Tropie” przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu zorganizowało konkurs „Drugie życie śmieci”.
Lipnowskie Stowarzyszenie „Na Tropie” przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu zorganizowało konkurs „Drugie życie śmieci”. Małgorzata Chojnicka
W lipnowskiej „Nawojce” wręczono nagrody w konkursie „Drugie życie śmieci”, na który nadesłano ponad sto prac.

Zobacz wideo: Jak zmieniły się tendencje zakupowe w czasie pandemii?
Zobacz wideo: Jak zmieniły się tendencje zakupowe w czasie pandemii?

Lipnowskie Stowarzyszenie „Na Tropie” przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu zorganizowało konkurs „Drugie życie śmieci”. Odbywał się on w trzech kategoriach wiekowych. Maluchy w wieku 5-6 lat wykonywały w dowolnej technice malarskiej pracę formatu A4 „Prawidłowa segregacja śmieci”. Zadaniem dzieci w wieku 7- 9 lat było zaprojektowanie znaczka pocztowego w formie plakatu „Segreguj i daj drugie życie śmieciom”. Najstarsza kategoria wiekowa 10 – 14 lat musiała zbudować „Wesołą śmieciarkę” z odpadów metodą UP – CYKLINGu.

– Zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, bo nadesłano ponad sto prac i to ze szkół oraz przedszkoli z całego powiatu lipnowskiego – mówi Jakub Klaban ze Stowarzyszenia „Na Tropie”. – Nagrodziliśmy nie tylko zwycięzców, ale i każdego uczestnika drobnym upominkiem. Chciałbym serdecznie podziękować Michałowi Lewandowskiemu, który bezpłatnie udostępnił swoje autorskie zdjęcia. Zostały z nich wykonane puzzle na nagrody. Z kolei Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie przekazało zdjęcie śmieciarki. Dzień podsumowania konkursu był niesamowity, bo tego dnia po tak długiej przerwie zostały otwarte kina. Mogliśmy się wszyscy spotkać i to jest chyba najważniejsze.
Zanim ogłoszono wyniki, harcerze z drużyny „Trójkolorowe szeregi” udzielili kilku ekologicznych wskazówek. Każdy z nas w swoim domu może zatroszczyć się o przyszłość naszej planety. Wystarczy tylko trochę chęci.
- Głównym celem konkursu było uświadomienie dzieciom, czym jest, a przede wszystkim jak powinna przebiegać segregacja śmieci – podsumowuje Mateusz Drozdowski, jeden z jurorów.
- Nadesłane prace konkursowe były różnorodne. Te arcydzieła, które stanęły na podium pokazały drugie życie śmieci. Mam nadzieję, że ten konkurs będzie się odbywał cyklicznie i w przyszłorocznej edycji będzie też taki kącik wiedzy o ekologii i segregacji. Wbrew pozorom nie wszyscy wiedzą, jak segregować odpady.

W najmłodszej kategorii wiekowej zwyciężył Jakub Tulibowski z Wielgiego przed Frankiem Wiśniewskim z Zadusznik i Szymonem Bonieckim z Kłokocka. Wyróżniono: Nataniela Maćkiewicza, Nikodema Dykowskiego, Julie Podralską i Lidię Biernacką. W kategorii 7-9 lat pierwsze miejsce zajął Kacper Nejmanowski z Krzyżówek, druga była Emilia Osendowska z Ostrowitego, a trzecia Lena Ałtyn z Krzyżówek. Wyróżniono: Huberta Dankowskiego, Wiktora Dykowskiego, Szymona Niedzielskiego, Zuzannę Kozłowską i Jana Borkowicza. W najstarszej kategorii bezkonkurencyjny był Szymon Kobyłecki z Wielgiego przed Jakubem Marczewskim z Lipna i Brajanem Witkowskim z Czarnego. Wyróżniono: Aleksandrę Pęzik, Bartłomieja Wielgusa, Annę Kowalską i Marka Rygielskiego.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lipno.naszemiasto.pl Nasze Miasto