Kwalifikacje IMŚJ na żużlu: Zwycięstwa Nowaka i Przedpełskiego

FIAŁ
Paweł Przedpełski (kask niebieski), wygrał kwalifikacje IMŚJ w Ostrowie z kompletem punktów. Sławomir Kowalski/archiwum
Paweł Przedpełski (Get Well Toruń) i Marcin Nowak (MRGarden GKM Grudziądz) wygrali turnieje kwalifikacyjne Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu.

Turnieje odbyły się na torach w Ostrowie Wielkopolskim i Rawiczu. Awans do finału, który odbędzie się w Gdańsku wywalczyło po ośmiu najlepszych zawodników z obu turniejów.

Na torze w Ostrowie Wlkp., triumfował Paweł Przedpełski. Zawodnik Get Well Toruń wygrał wszystkie pięć wyścigów, zdobywając 15 pkt. Obok niego, awans wywalczyli także: Pieszczek (Falubaz Zielona Góra) - 14 pkt., Smektała (Unia Leszno) - 12 pkt., Cyfer (Stal Gorzów) - 12 pkt., Dróżdż (Sparta Wrocław) - 10 pkt., Kubera (Unia Leszno) - 10 pkt., Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra) - 9 pkt i Trzensiok (MRGarden GKM Grudziądz) - 7 pkt. (3,2,1,1,d). Pozycję zawodnika rezerwowego zapewnił sobie Kordas (Hawi-Racing Team Kolejarz Opole).

W Rawiczu, najlepszy okazał się Marcin Nowak z MRGarden GKM Grudziądz, który w pięciu startach wywalczył 13 pkt. (3,3,3,2,2). Miejsce w finale zapewnili sobie również: K. Rempała (Unia Tarnów) - 13 pkt., Woryna (ŻKS ROW Rybnik) - 12 pkt., Karczmarz (Stal Gorzów) - 12 pkt., Nowacki (ŻKS ROW Rybnik) - 11, Gała (Betard Sparta Wrocław) - 10 pkt., Chmiel (ŻKS ROW Rybnik) - 10 pkt. i D. Kaczmarek (Unia Leszno) - 8 pkt. Rezerwowym będzie Kossakowski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk).

Z dalszej rywalizacji odpadli Oskar Ajtner-Gollob (Polonia Bydgoszcz), który w Rawiczu był dwunasty - 3 pkt. (w,0,2,w,1). W tym samym turnieju wystąpili także Mateusz Rujner (MRGarden GKM Grudziądz) - trzynaste miejsce, z dorobkiem 3 pkt. (1,2,w,-,-) i Dawid Krzyżanowski (Get Well Toruń), który zajął piętnaste miejsce z 2 zdobytymi punktami (0,0,1,1,w).