Gryfy w końcu zwycięskie. Lechma Start Gniezno - składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz 41:49

W spotkaniu dwóch najsłabszych drużyn ENEA Ekstraligi górą ...
W spotkaniu dwóch najsłabszych drużyn ENEA Ekstraligi górą ... A. Muszyński
W spotkaniu dwóch najsłabszych drużyn ENEA Ekstraligi górą bydgoszczanie. Tą wygraną podopieczni Jacka Woźniaka zapewnili sobie 9 miejsce.

Stracona szansa Zawiszy. Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 1:1

Oba zespoły nie przystąpiły do tego meczu w najsilniejszych składach. Wśród gospodarzy zabrakło Sebastiana Ułamka, Antonio Lindbaecka i Wojciecha Lisieckiego, a wśród gości tradycyjnie już Grega Hancocka.

Początek rywalizacji był bardzo wyrównany, pierwsze trzy wyścigi były remisowe. Przełamanie przyszło w biegu numer 4, który gnieźnianie wygrali podwójnie. Przewagę do 6 punktów powiększył duet Damian Adamczak - Matej Zagar. Wydawało się że Lechma Start Gniezno przejmuje kontrolę nad rywalizacją. Jednak od tego momentu inicjatywę zaczęli przejmować żużlowcy Polonii.

Świetnie dysponowani w tym meczu byli Aleksandr Łoktajew i Szymon Woźniak. To właśnie za ich sprawą już po 9 biegu bydgoszczanie wyszli na prowadzenie. Po 10 wyścigu doszło do bardzo nietypowej sytuacji, ponieważ na stadionie zgasło światło. Prawdopodobne było przerwanie meczu i uznanie wyniku sprzed awarii jupiterów. Zespół składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz wygrałby 31:29. Jednak usterkę naprawiono i zawody mogły toczyć się dalej.

Przerwa nie wybiła z rytmu bydgoskich żużlowców, którzy wygrywając kolejno 12, 13 i 14 bieg zapewnili sobie wygraną w tym spotkaniu. W pierwszej konfrontacji tych drużyn lepsi byli również zawodnicy z grodu nad Brdą, którzy zainkasowali również punkt bonusowy, za lepszy wynik w dwumeczu.

Polonia, która ostatnio zwyciężyła 16 czerwca, w tym meczu w końcu wyglądała jak prawdziwa drużyna. Miała dwóch wyraźnych liderów, w osobach Aleksandra Łoktajewa i Szymona Woźniaka. Obaj zawodnicy dysponowali świetnymi startami i nie tracili pozycji na dystansie. Zdobyli w sumie 25 punktów, co stanowi więcej niż połowę dorobku drużyny. Solidną „drugą linią” byli Krzysztof Buczkowski i Hans Andersen. Obaj zdobywali cenne punkty i dorzucili po jednej biegowej wygranej. Pozostali zawodnicy też dołożyli swoją „cegiełkę” do pierwszej wyjazdowej wygranej w tym sezonie. Szkoda że to zwycięstwo przyszło tak późno i nic nie zmienia w kwestii utrzymania w ENEA Ekstralidze.

Lechma Start Gniezno - składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz 41:49