Energa Manekin Toruń ograł Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz

Sławomir Pawenta
Sławomir Kowalski
W spotkaniu 21. kolejki superligi tenisa stołowego Energa Manekin pokonała w Arenie Toruń Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz 3:1.

W pierwszym pojedynku Chen Weixing bez problemów uporał się z Arturem Białkiem 3:0 (5, 3, 6).

Później do stołu podeszli Cazuo Matsumoto (Energa Manekin) i Donghoon Kang (Zooleszcz Gwiazda). Obaj tenisiści stworzyli świetne widowisko. Pierwsze dwa sety wygrał zawodnik z Bydgoszczy, ale w pozostałych trzech triumfował przedstawiciel miejscowych.

Ciekawa była także kolejna partia, w której zmierzyli się Konrad Kulpa i Adam Pattantyus. Pingpongiści walczyli set za set. Górą 3:2 był gracz Zooleszcza Gwiazdy.

Zwycięstwo Enerdze Manekinowi zapewnił Chen Weixing, który pewnie ograł Donghoona Kanga 3:1.

Po meczu powiedzieli:

Grzegorz Adamiak, trener Energi Manekina: To był trudny mecz. Spodziewaliśmy się, że rywal zawiesi nam wysoko poprzeczkę. Już w drugim meczu, w którym Cauzo Matsumoto stoczył pięciosetowy bój, było gorąco. To dla niego nauczka na przyszłość, bo nie można do stołu podchodzić na zbyt dużym luzie. On od początku musi grać agresywnie. Tylko to przynosi w jego przypadku efekty. Kolejny raz nie zawiódł Chen Weixing, który wygrał zdecydowanie swoje dwa pojedynki.

Zbigniew Leszczyński, szkoleniowiec Zooleszcza Gwiazdy: Przyjechaliśmy do Torunia po punkty. Donghoon Kang był bliski pokonania Cauzo Matsuumoto, ale zabrakło mu doświadczenia. Natomiast Adam Pattantyous, po wczorajszych meczach, miał problemy z plecami. Z powodu bólu nie mógł dać z siebie stu procent możliwości. Mam nadzieję, że stworzyliśmy świetne widowisko.

Energa Manekin Toruń – Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:1.

Chen Weixing – Artur Białek 3:0 (11:5, 11:3, 11:6)

Cazuo Matsumoto – Donghoon Kang 3:2 (10:12, 11:13, 11:6, 11:6, 12:10)

Konrad Kulpa – Adam Pattantyus 2:3 (4:11, 11:9, 7:11, 13:11, 8:11)

Chen Weixing - Donghoon Kang 3:1 (11:7, 7:11, 11:7, 11:8)

Pozostałe mecze 21. kolejki:

- 3 maja: Dekorglass Działdowo - Odra Głoska Metraco SA Miękinia (18), 3S Polonia Bytom – AZS Politechnika Rzeszowska (18)

- 4 maja: Kolping Franc Jarosław – Olimpia-Unia Grudziądz (18), Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Strzelec Frysztak (18)

- 6 maja: Morliny Ostróda – ZKS Palmiarnia Zielona Góra (18)