Elana Toruń - Włocłavia Włocławek - 0:3. Tak źle jeszcze nie było [ZDJĘCIA]

Łukasz Urbański
Elana Toruń - Włocłavia Włocławek [ZDJĘCIA]
Elana Toruń - Włocłavia Włocławek [ZDJĘCIA] Patryk Młynek
Elana Toruń - Włocłavia Włocławek 0:3 [ZDJĘCIA]. Wysoką porażką Elany zakończył się sobotni derbowy mecz w trzeciej lidze. Torunianie ulegli na własnym boisku Włocłavi 0:3 (0:1).

Spotkanie rozpoczęło się z 10-minutowym opóźnieniem, z powodu protestu piłkarzy Elany przeciwko aktualnej sytuacji klubu. Warto wspomnieć, że żółto-niebiescy zagrali w nowych koszulkach, bez loga sponsorów.

Początek potyczki był wyrównany. Obie drużyny stwarzały sobie mało sytuacji podbramkowych, które kończyły niecelnymi strzałami. Najlepszą akcję gości zmarnował Dawid Kwiatkowski. Napastnik Włocłavii wygrał pojedynek z Mateuszem Parzyszkiem, jednak w dogodnej sytuacji uderzył nad poprzeczką. Pierwszy strzał gospodarze oddali w 19. minucie, gdy niecelnie z dystansu próbował Damian Tofil.

Kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Bema na bramkę czekali do 31. minuty. Michał Skonieczny wykorzystał błąd toruńskiej defensywy i pokonał Łukasza Osińskiego. Elana odpowiedziała celnym strzałem Tofila. Jeszcze przed przerwa podopieczni Mirosława Milewskiego mogli podwyższyć prowadzenie, ale po dośrodkowaniu Bartosza Gralewskiego, z bliskiej odległości piłkę nad bramką przeniósł Piotr Gląba.

Tuż po wznowieniu gry, po dograniu z rzutu rożnego Gralewskiego, bliski zdobycia gola był wprowadzony w przerwie Piotr Hadaś. 120 sekund później z rzutu wolnego z 25 metrów uderzał Marcin Wróbel, a futbolówkę z trudem na korner wybił Mateusz Kaźmierczak. Po chwili po dośrodkowaniu Adama Młodzieniak, główkował Bartosz Maćkiewicz, lecz górą ponownie był golkiper przyjezdnych. W 58. minucie sytuacji sam na sam z Osińskim nie wykorzystał Gląba. Ten sam zawodnik nie pomylił się niespełna kwadrans przed końcem spotkania, kiedy pewnie wykorzystał prostopadłe podanie Gralewskiego. Zachęceni włocławianie nie zwalniali tempa i dalej zaciekle atakowali bramkę Elany. W 90. minucie wynik meczu strzałem w krótki róg ustalił Kamil Kuropatwiński. Jeszcze w doliczonym czasie gry goście mogli dobić żółto-niebieskich, jednak Gralewski trafił w poprzeczkę.

- Zależało nam żeby wywieźć trzy punkty z obcego terenu, dodatkowo w spotkaniu derbowym - mówi Piotr Gląba. - Trener powiedział nam w szatni, że ten kto strzeli pierwszy bramkę ten mecz wygra i to się sprawdziło.

Elana Toruń - Włocłavia 0:3 (0:1)
0:1 M. Skonieczny (31), 0:2 P. Gląba (76), 0:3 K. Kuropatwiński (90)

Elana: Osiński - Wypij, Wróbel, Parzyszek, Poczwardowski - Świderek (żk) - Cięgotura (63. Rawski), Tofil (73. Małek), Młodzieniak, Zamiatowski - Maćkiewicz (żk; 85. Błotnicki)