Budowlani Budlex Toruń - MUKS Sparta Warszawa 3:1

informacja prasowa
Budowlani Budlex Toruń
Budowlani Budlex Toruń Budowlani Budlex Toruń/ SK Foto
Siatkarki Budowlani Budlex Toruń pokonały w meczu 2. kolejki I ligi piłki siatkowej MUKS Spartę Warszawa 3:1. Kibice licznie zgromadzeni w hali Zespołu Szkół nr 28 w Toruniu nie szczędzili oklasków jeszcze przed rozpoczęciem spotkania.

Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia Jarosław Więckowski uroczyście otworzył sezon siatkarski w Toruniu. Następnie zaprezentowano wszystkie zawodniczki reprezentujące w tym sezonie barwy Budowlanych Budlex Toruń. Każda siatkarka otrzymała także pamiątkową różę.

Budowlani Budlex Toruń - MUKS Sparta Warszawa: SET I

Pierwszy set rozpoczął się od wymiany punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie kilku punktowej przewagi. Przy stanie po 15, w polu zagrywki stanęła Ewelina Ryznar. Dzięki jej serwisom toruńskie siatkarki złapały odpowiedni rytm gry i po chwili objęły pięciopunktową przewagę. Siatkarki MUKS Sparty próbowały ponownie nawiązać wyrównaną grę, ale niedopełniające błędów siatkarki Budowlanych Budlex nie pozwoliły rywalkom na wiele i zakończyły set z przewagą siedmiu punktów.

Budowlani Budlex Toruń - MUKS Sparta Warszawa: SET II

Druga odsłona rozpoczęła się fatalnie dla miejscowych. Sparta wyraźnie poprawiła zagrywkę, odrzucając Budowlanych od siatki. Bardzo impulsywnie reagujący przez cały mecz trener gości Jacek Pasiński mógł być zadowolony z postawy swoich podopiecznych, które już w połowie seta objęły ośmiopunktowe prowadzanie. Gdy wydawało się, że druga partia zakończy się gładkim zwycięstwem siatkarek ze Stolicy, torunianki poprawiły przyjęcie. Kilka dobrych ataków wprowadzonej na parkiet Joanny Sobczak pozwoliło na powolne odrabianie strat. W końcówce mógł paść każdy wynik, bowiem po ataku Roksany Brzóski z przewagi warszawianek nie pozostało dosłownie nic. Siatkarki z grodu Kopernika popełniły jednak błąd, który skrzętnie wykorzystały rywalki i zakończyły drugą partię mocnym atakiem z lewego skrzydła.

Budowlani Budlex Toruń - MUKS Sparta Warszawa: SET III

Pozostałe dwie odsłony to wyraźna przewaga Budowlanych, które nie pozwoliły rywalkom na wiele. W trzecim secie, trener MUKS Sparty otrzymał żółtą kartkę za dyskutowanie z decyzjami sędziego pierwszego.
Od obecnego sezonu nie skutkuje to jednak przyznaniem punktu rywalom, więc na tablicy wyników nic się nie zmieniło.

Budowlani Budlex Toruń - MUKS Sparta Warszawa: SET IV

W ostatniej partii, Sparta próbowała doprowadzić do tie-breaka, jednak kilka świetnych bloków drużyny toruńskiej, skutecznie zniechęciło zawodniczki z Warszawy. Gospodynie wygrały czwartą partię 25:19 i odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Budowlani Budlex Toruń- MUKS Sparta Warszawa 3:1 (25:16; 23:25;25:18;25:19)