W niedzielę odbyła się w Lipnie okręgowa wystawa gołębi pocztowych Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych i przy okazji podsumowano sezon lotowy Okręgu Włocławek.

Wystawa zgromadziła wielu miłośników tych pięknych ptaków. Nawet najmłodsi nie mogli oderwać oczu od gruchających piękności. W dobie telefonów i Internetu trudno sobie wyobrazić, że dawniej do przesyłania informacji o ważnych wydarzeniach, zwłaszcza dotyczących działań wojennych, wykorzystywano zdolności powrotno–lotowe gołębi pocztowych. W tym też celu te urokliwe ptaki były hodowane. Nie każdy też wie, że w czasie okupacji hodowla gołębi pocztowych, podobnie jak loty, była zabroniona, a za nieprzestrzeganie tego zakazu groziła nawet kara śmierci.
W tej chwili hodowla gołębi pocztowych to po prostu hobby. Najlepszym hodowcom wręczono puchary i dyplomy.

Więcej w "Tygodniku Lipnowskim".


Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju [30.11.2017]


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: