Lato lipnowskich dzieci jest pełne atrakcji za sprawą szeregu instytucji. W dostarczaniu im pożytecznej rozrywki prym wiodą Miejskie Centrum Kulturalne oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Lato lipnowskich dzieci jest pełne atrakcji za sprawą szeregu instytucji. W dostarczaniu im pożytecznej rozrywki prym wiodą Miejskie Centrum Kulturalne oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Wakacje mamy na półmetku. Nikt nie może narzekać na brak słońca, które grzeje jak oszalałe. W taką pogodę najlepiej wypoczywać w cieniu drzew, które dają przynajmniej trochę ochłody. Wystawianie się na słońce w godzinach południowych, kiedy z nieba leje się prawdziwy żar, jest niebezpieczne dla zdrowia. Nie każdy ma tak dobrze, ale dzieci mogą z tego przywileju korzystać do woli.

Uczestnicy zajęć wakacyjnych, prowadzonych przez Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie, szukają chłodu w pobliskim parku. Tam upał tak bardzo nie daje się znaki i można nawet z przyjemnością pograć w piłkę.

- Robiliśmy wszystko, żeby się nie ugotować i dlatego chowaliśmy się w parku, gdzie bawiliśmy się swobodnie w gry grupowe – mówi Anna Sawicka – Borkowicz, instruktor z Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie. - Chodziliśmy też chłodzić się na placu Dekerta pod mgiełką. Ponadto skorzystaliśmy z uprzejmości Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Lipnie i prowadziłyśmy zajęcia konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków lego i drewnianych.

Z kolei w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lipnie w każdy wakacyjny czwartek odbywają się zajęcia dla dzieci. I tak mają one okazję, by kilka godzin spędzić wśród książek i przekonać się, że biblioteka jest miejscem wyjątkowo interesującym. Niedawno spotkała się z nimi Marta Nadolna z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Lipnie, która wytłumaczyła im, dlaczego ekologia jest tak ważna. Miała też dla nich drobne upominki, które z pewnością przydadzą się w szkole. Na zakończenie zajęć została zamówiona pizza, zgodnie z preferencjami smakowymi uczestników. Dzieci posiliły się i w doskonałych humorach poszły do domów. Ostatnio miały okazję pojechać na składowisko odpadów komunalnych i przekonać się, jak wygląda droga śmieci.

A tak było w ferie


300 Plus - wszystko, co musisz wiedzieć o programie.Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

remix308 (gość)

Dobrze,że jeszcze parku na okres wakacji nie zamykają. Dlaczego nie mogli poszukać ochłody na naszym basenie co roku zamykanym na okres wakacji...?