(© Nadesłane)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Będą bloki TBS w Dobrzyniu. Czy to się opłaca? Na spotkaniu wyjaśnili na czym polega budownictwo TBS.

W Urzędzie Miasta i Gminy Dobrzyń odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące budowy mieszkań w systemie docelowej własności lub na wynajem. W spotkaniu wziął udział burmistrz Jacek Waśko, Lech Szalkowski, prezes Zarządu Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz przedstawiciel firmy gazowniczej. - Panowie szczegółowo omówili i udzielili niezbędnych informacji na temat projektu. Pracownik Urzędu Agnieszka Zaborowska przedstawiła z kolei proponowane lokalizacje nowego budownictwa wielorodzinnego, liczbę obecnie istniejących mieszkań i lokali w budynkach wielorodzinnych, a także szacowaną ilość nowych lokali - wyjaśniła Agnieszka Zielińska, pracownik magistratu.

Prezes Zarządu Rypińskiego TBS omówił zasady finansowania i realizacji inwestycji. Przedstawiciel firmy gazowniczej zaprezentował również możliwości wykorzystania infrastruktury dostarczającej energię w systemie gazu płynnego ze zbiorników, do wykorzystania na trzy sposoby tj. ciepłej wody, ogrzewania i kuchenek gazowych.

Mieszańcy Dobrzynia nie mają zdania na temat nowej inwestycji. Jednak nie wszystkim pomysł się spodobał. - Mieszkania TBS są dla osób młodych lub dla tych, którzy nie dostaną kredytu na zakup nowego. Jednak taki lokal nigdy nie będzie ich własnością - powiedział pan Grzegorz.

Od 2011 r. obowiązują przepisy, które umożliwiają kupno mieszkania TBS, ale zarząd musi na to wyrazić zgodę. - Dobry pomysł, bo mieszkań brakuje, a nie każdy może otrzymać lokal komunalny, bo ma duże dochody - uważa pani Aldona.

- Osoby zainteresowane takimi formami budownictwa mieszkaniowego proszone są o wypełnienie i złożenie specjalnej ankiety-deklaracji do końca listopada br. Deklaracje można pobrać u Agnieszki Zaborowskiej pok. 11 albo w Sekretariacie Urzędu pok. 25 - dodała Agnieszka Zielińska.

Do sprawy wrócimy.Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju [23.11.2017]


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: