Kajakarze górą. Najwięcej głosów w ogólnopolskim konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2011 roku zdobył Szlak Kajakowy Bug – Krzna. Szczecińska Zajezdnia Sztuki była blisko podium.

Kilkutygodniowe głosowanie na stronach serwisu otoWakacje.pl (Grupa Allegro), partnera konkursu zorganizowanego przez Polską Organizację Turystyczną, zakończyło się 17 października. Każdy mógł zagłosować na swojego faworyta tylko raz. Liderem internetowej zabawy długo pozostawał zespół pocysterski w Krzeszowie (woj. dolnośląskie). Miłośnicy cysterskiego dziedzictwa przysporzyli krzeszowskiej atrakcji 15,5 proc. głosów, co w ostatecznym rozrachunku wystarczyło do zajęcia 2. miejsca. Więcej o 0,4 proc. głosów uzyskał Szlak kajakowy Bug – Krzna, produkt zgłoszony do konkursu przez województwo lubelskie (powiat bialski i włodawski). Poza aktywnym wypoczynkiem na wodzie, doskonale oznakowaną trasą, odznaczającą się dużymi walorami przyrodniczymi, zwycięska oferta kusi turystów wielokulturową tradycją, bogactwem zabytków sakralnych, regionalną kuchnią, a także możliwością obcowania z ginącymi zawodami i zapomnianymi rzemiosłami. Nagrodą dla zwycięzcy jest kampania reklamowa o wartości 50 tysięcy złotych.

Zachodniopomorskie miało w konkursie POT trzech reprezentantów. Najwyżej w stawce 44 konkurentów – na czwartym miejscu – uplasowało się Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie (6,8 proc. głosów). Oranżeria z kolekcją roślin śródziemnomorskich w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach zdobyła 2,7 proc. głosów, a przystanie kajakowe na rzece Redze (Kajakiem do morza) – 0,7 proc.

Zobacz: Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!