W niedzielę 3 grudnia w Krynicy Zdroju odbyła się gala finałowa konkursu Miss Polski 2017.

W gronie 24 kandydatek znalazła się Alicja Zalewska, pochodząca z Lipna, która obecnie mieszka w Ipswich, w hrabstwie Suffolk.

Wiele kontrowersji wzbudziła informacja, którą przekazała sama zainteresowana. Przedstawiając się podczas gali, powiedziała, że pochodzi z Włocławka.

W tym momencie w Lipnie nastąpiła konsternacja. Jak zwykle (niestety) wylała się fala hejtu w internecie. Pojawiły się złośliwe komentarze (chyba się wstydzi skąd pochodzi, itp).

Jak jest więc w rzeczywistości?

Sama Alicja Zalewska zabrał też głos w tej sprawie i wytłumaczyła dlaczego powiedziała, że pochodzi z Włocławka.

Oto co napisała:

- Urodziłam się w Lipnie w mieście, które kocham i dobrze wspominam. Nigdy nie wstydziłam się Lipna. Kilka lat temu, moja rodzina zdecydowała się przeprowadzić do Włocławka. Pomimo tego, ze kocham Polskę, obecnie mieszkam, studiuje i pracuję w Wielkiej Brytanii. Wygrałam awans do finału Miss Polski 23 czerwca tego roku, reprezentując Londyn.

- Mój meldunek w Polsce to Włocławek i ludzie z biura Miss Polski zarządzili, aby pojawiła się miejscowość Włocławek. Niestety nie mogłabym podać 4 adresów.

- Co jednak ważne zgłosiłam się do konkursu w Londynie, tzn. że reprezentuje Londyn, a nie nasze województwo. Podpisałam kontrakt, który zobowiązuje do pewnych rzeczy.

- Wiedziałam, że niektórzy się do tego przyczepią, ale nie sądziłam że aż tak. Niestety nie trzeba było długo czekać na falę hejtu w komentarzach. Ludzie zarzucają mi, ze wstydzę się pochodzenia z małego miasta. Udział w finale Miss Polski traktuje jako wielki sukces, bardzo mi przykro, że wielu ludzi z Lipna, zdecydowało sie na pochopną krytykę. Zawsze z dumą powtarzam, że jestem Polką. Nie zgodzę się na miano osoby, wstydzącej się swojego pochodzenia.


Dodajmy, iż najpiękniejszą Polką wybrano 18-letnią Kamilę Świerc z Opola. Kolejnymi wicemiss zostały Marta Pałucka, Marta Ziębakowska, Angelika Kitlas oraz Natalia Kowalczyk z Warszawy.
Alicja nie awansował do finałowej rozgrywki.


Alicja Zalewska podczas gali Miss Polonia 2017 wystąpiła z numerem 20. ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z GALI - TUTAJ


💖

Opublikowany przez Alicja Zalewska na 27 listopada 2017

💝

Opublikowany przez Alicja Zalewska na 20 listopada 2017
Wideo. Gość NTO - Kamila Świerc, Miss Polski

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!