Masz konto w tym banku? Uważaj na oszustów! Masz konto w tym banku? Uważaj na oszustów!

Masz konto w tym banku? Uważaj na oszustów! (© Pixabay.com)

Oszuści wysyłają klientom Alior Banku wiadomości na temat rzekomej próby włamania na konto. Towarzyszy im link, który ma resetować hasło. Gdy w niego klikniemy, dajemy złodziejom swobodny dostęp do naszych oszczędności.

Bank ostrzega swoich klientów na profilu facebookowym. Schemat działania oszustów opiera się bowiem na mailu, w który musimy kliknąć. E-mail ma tytuł “Weryfikacja konta Alior Bank wymagana" i zawiera link, który pozwala złodziejom na dostęp do naszego konta. Na fałszywej stronie banku podajemy nasze dane do logowania i w ten sposób przechwytują je oszuści.

- Prosimy o nieotwieranie, nieklikanie i nieodpowiadanie na podejrzane wiadomości oraz przesyłanie zgłoszeń na adres kontakt@alior.pl. Nasi konsultanci weryfikują każde zgłoszenie. Osoby, które kliknęły w link prosimy o jak najszybszy kontakt z infolinią pod numerem 19 502 - informuje Alior Bank.


Zobaczcie też: Mistrz: "Kaligrafowanie to nie gadanie! Trzeba pisać ważne słowa" [ZDJĘCIA,WIDEO]


Hallo

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

oronela399@...

Pokrzywdzonych w wyniku ataku hakerów którym bank odmówił przyjęcia reklamacji zaprasza Kancelaria Prawna 24 tel. 728838858 https://kancelariaprawna24h.pl/nieautoryzowane-transakcje/