(© Marcel Tribus/źródło: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bardejów trzeba zobaczyć. Przekonamy się o tym w Krośnie. Wystawę fotografii Marcela Tribusa można oglądać w Galerii Pogranicza do 30 listopada.

W 2000 r. bardejowskie Stare Miasto z XIV-wieczną bazyliką św. Idziego i niezwykłym ratuszem, najstarszym zabytkiem renesansowym Słowacji, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pochodzący z Bardejowa Marcel Tribus był wtedy studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Bratysławie. Dziś jest szefem Domu Polsko-Słowackiego - Centrum Kultury i Turystyki w swoim rodzinnym mieście. Z Bardejowem łączy też swoją życiową pasję. I to bardzo udanie.

Miasto widziane oczami Marcela Tribusa zachwyca. Aż trudno uwierzyć, że fotografią zainteresował się niedawno, ledwie przed trzema laty. Niebanalna perspektywa, sceny malowane światłem, przemyślane kompozycje i starannie wybrane kadry znamionują jego bogaty warsztat. Uwielbia architekturę Bardejowa, fotografuje także okoliczną przyrodę. Prace Tribusa goszczą na łamach publikacji promujących miasto i cały Szarysz. Tylko w tym roku fotografie Słowaka mogliśmy oglądać na wystawach w Muszynie, Krakowie, Warszawie i Krośnie. Pod szyldem „Bardejów i okolice” powraca do nas ze zdjęciami zapisanymi na płótnie. Do 30 listopada możemy je oglądać w Galerii Pogranicza RCKP.

Zobacz: 10 podkarpackich pereł architektury drewnianejWiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!