Hawking ostrzega przed zagładą i przedstawia swój plan na opuszczenie Ziemi!

Słynny naukowiec ostrzega przed zagładą naszej planety. Ta według Stephana Hawkinga ma nastąpić za 600 lat. Kiedy Ziemia nie będzie nadawała się już do zamieszkania, powinniśmy - według Hawkinga - przenieść się na najbliższą gwiazdę.
Hawking ostrzega przed zagładą i przedstawia swój plan na opuszczenie Ziemi!
 Pixabay.com

Kiedy temperatura na Ziemi osiągnie taki poziom, z którym żaden naukowiec nie będzie w stanie sobie poradzić ( a stanie się to według Stephana Hawkinga około roku 2600) trzeba będzie szukać innego miejsca do życia.

"Ziemia stała się dla nas zbyt mała W ciągu 200 ostatnich lat nastąpił na naszej planecie niebywały wzrost populacji, rozwój przemysłu, rolnictwa, turystyki, transportu, budownictwa. Aktualnie roczny współczynnik wzrostu populacji światowej wynosi 1,9 proc.. To się może wydawać niewiele, ale to oznacza, że światowa populacja podwoi się za 40 lat. Około 2600 roku ludzie będą stłoczeni jak sardynki w puszce. Używanie energii elektrycznej doprowadzi do tego, że Ziemia osiągnie tzw. punkt inkadescencji czyli rozżarzenia - to będzie nie do zniesienia" - twierdzi profesor Hawking.

Według Hawkinga należy zorganizować wyprawę w kierunku gwiazdy leżącej najbliżej nas, w odległości 4,4 lat świetlnych. "Neo-statki" napędzane promieniami lasera miałaby sprawdzić czy ludzkość mogłaby tam zamieszkać.


Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

30.11.2017, 14:52

niech leci pierwszy

29.11.2017, 22:35

Hawking jest niezłym wizjonerem, ale zatrzymał się niestety w rozwoju.
Jego postulaty można zobrazować tak:
- "Zbudujmy rakietę, którą polecimy na marsa, a głównym paliwem niech będzie węgiel..."

29.11.2017, 18:08

Bo on jest wyznania kupieckiego, a oni dbają o swoich! A jaki mądry, a nie wie czy się za..rał czy zesz..ał, warzywko wszech wiedzące!

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.