Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Toruń Basket Cup: Polska - Portugalia - ZDJĘCIA [87:65]

Patryk Młynek
Toruń Basket Cup: Polska - Portugalia - ZDJĘCIA [87:65] fot. Patryk Młynek
Toruń Basket Cup: Polska - Portugalia - ZDJĘCIA [87:65]. W swoim pierwszym meczu w Toruń Basket Cup reprezentacja Polski wygrała z Portugalią. Bardzo dobrze radzili sobie torunianie: Przemysław Karnowski i Adam Waczyński, którzy zdobyli odpowiednio 23 i 12 punktów.

Cheerleaders Gdynia podczas Toruń Basket Cup [ZDJĘCIA cz.1]

Pierwsza kwarta w wykonaniu reprezentacji Polski była bardzo ofensywna. Po wyrównanym początku biało-czerwoni zanotowali serię 7:0 i po skutecznych akcjach Przemysława Karnowskiego oraz Adama Waczyńskiego prowadzili już 16:8. Trener Mike Taylor rotował składem. Swoją szansę dostał Mateusz Ponitka, a pięć punktów z rzędu rzucił Szymon Szewczyk. To właśnie dzięki temu kadra wygrała pierwszą część meczu 27:17.

Toruń Basket Cup: Szwecja ogrywa Iran - ZDJĘCIA [75:58]

Od sześciu punktów z rzędu kadra rozpoczęła drugą kwartę. Bardzo aktywny był przede wszystkim Ponitka - po jego kolejnej akcji reprezentacja wygrywała nawet 33:17. Portugalczycy, a szczególnie Joao Guerreiro i Joao Balseiro, starali się odrabiać straty, ale zespół trenera Taylora był nadal bardzo skuteczny. Dobrze radzili sobie torunianie: Adam Waczyński oraz Przemysław Karnowski. Po trafieniu tego ostatniego Polska prowadziła 46:33 po pierwszej połowie meczu.

W trzeciej kwarcie nie do zatrzymania był Karnowski, który kończył skutecznie wszystkie swoje akcje. Nadal świetnie radził sobie także Ponitka, a reprezentacja starała się wykorzystywać swoje przewagi. Dzięki temu cały czas kontrolowała sytuację na parkiecie. Pod koniec tej części meczu biało-czerwoni mieli przewagę nawet 17 punktów.

Ostatnie dziesięć minut meczu było już tylko formalnością. Polacy pokazali dobrą obronę, a w dodatku nadal byli skuteczni w ofensywie. To sprawiało, że ich prowadzenie rosło. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych 87:65, a wszyscy zawodnicy zdobywali punkty.

Polska – Portugalia 87:65 (27:17, 19:16, 20:19, 21:13)

Polska: Karnowski 23, Waczyński 12, Ponitka 10, Szewczyk 9, Skibniewski 8, Gielo 8, Zamojski 7, Kulig 3, Cel 2, Hrycaniuk 2, Łączyński 2, Michalak 1

Portugalia: Silva 17, Balseiro 14, Guerreiro 8, Soares 7, Ferreirinho 5, Fernandes 5, Pinto 5, Hallman 3, Queiroz 1, Lima 0, Barbosa 0