„Bo każdy Paweł to twardy chłopak”. Fajdek i Bukowiecki wsparli Akademię Przyszłości „Bo każdy Paweł to twardy chłopak”. Fajdek i Bukowiecki wsparli Akademię Przyszłości

„Bo każdy Paweł to twardy chłopak”. Fajdek i Bukowiecki wsparli Akademię Przyszłości (© mat. pras. )

Halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą, razem z Pawłem Fajdkiem, 3-krotnym mistrzem świata w rzucie młotem, ufundowali Indeksy Sukcesów dwójce podopiecznych Akademii Przyszłości.

Dwóch silnych facetów i dwoje dzieci z trudnościami. Lekkoatleci postanowili je wesprzeć i pomagają przeprowadzić je od porażki w szkole do sukcesów w życiu. Fajdek i Bukowiecki wspólnie zasiedli przed komputerem, by z bazy podopiecznych Akademii Przyszłości na stronie http://akademiaprzyszlosci.org.pl wybrać tych, którym ufundują rok indywidualnych zajęć z tutorem-wolontariuszem.

Moc Akademii


O co chodzi? Akademia Przyszłości to siostrzany projekt doskonale wszystkim znanej Szlachetnej Paczki, która co roku pomaga tysiącom rodzin w potrzebie wyzwolić się z biedy. Program Akademii skierowany jest do dzieci z trudnościami w szkole. Każde dziecko włączone do projektu otrzymuje swojego indywidualnego tutora-wolontariusza, który spotyka się z nim co tydzień przez cały rok szkolny. Pomaga dziecku w nauce, ale przede wszystkim uczy je wygrywać i zmienia jego sposób myślenia. W oparciu o nowotarski System Motywatorów Zmiany sprawia, że dziecko przestaje musieć się uczyć, a zaczyna chcieć. By zajęcia mogły się odbywać, darczyńcy Akademii kupują dzieciom Indeksy Sukcesów.

Każde dziecko ma marzenia


- Sportowca szukasz? – pyta Fajdek. - Lekkoatlety. Ale nie ma chyba. – odpowiada Bukowiecki. Wybór nie jest taki łatwy. Ponad 2300 dzieci Z Akademii Przyszłości z różnymi trudnościami i marzeniami czeka na swojego darczyńcę. - To strasznie ważne, żeby znaleźć w swoim życiu kogoś, kto cię pociągnie, pozwoli ci się rozwinąć. Ja miałem takie szczęście – wspomina Paweł Fajdek.

Lekkoatleci zdecydowali się pomóc 12-letniej Wiktorii i 9-letniemu Pawłowi


- Cześć, Paweł – zwrócił się do swojego nowego podopiecznego Fajdek. - Na wstępie powiem ci, że masz bardzo fajne imię. I to już jest twój pierwszy sukces. Bo każdy Paweł to twardy chłopak i wie dokładnie, co powinien w życiu robić. Tu jest indeks, w którym napisałem ci, co jest twoim największym sukcesem. Mam nadzieję, że te słowa trafią do ciebie i zaczniesz walczyć o swoje. O to, żeby być szczęśliwym dzieckiem i o to, żeby wszystkie twoje plany i marzenia się spełniły. Wszystko zależy od tego, czy powiesz sobi e „Tak”. Tak - mogę to zrobić i tego chcę. Powodzenia, chłopie!

Ty też możesz pomóc


Akademia Przyszłości to nowatorski program edukacyjny skierowany do dzieci ze szkół podstawowych. Działa od 2003 roku i jest obecna w 55 miejscowościach w całej Polsce. W tym roku obejmie ponad 2000 dzieci. Podopieczni Akademii to mali ludzie „z długą historią”, niekiedy trudną i niepozbawioną rozczarowań. Udział w projekcie to dla nich szansa, by uwierzyli w siebie i zmienili sposób myślenia. By im pomóc, wystarczy wejść na stronę http://akademiaprzyszlosci.org.pl i wybrać, w jaki sposób chcemy to zrobić. Na przykład – jak Paweł Fajdek i Konrad Bukowiecki – fundując wybranemu dziecku Indeks Sukcesów. Koszt Indeksu to 1000 zł. Można go kupić indywidualnie lub dołączyć do zbiórki.

W minionych latach ideą Akademii zachwycili się już m.in. Anna i Robert Lewandowscy, którzy przekazali na rzecz „małych ludzi z długą historią” pieniądze zebrane na swoim ślubie. „Kupieniem indeksu” chwalił się też aktor, Paweł Małaszyński, a ostatnio rok indywidualnych zajęć z tutorem-wolontariuszem ufundowali dzieciom Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak.


Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!